Sabahların Sultanı Çay ile Güzelleşmenin 8 Yolu!

E tabi yaz kapıda; bunun yanık teni var, güneşi var, parlak cildi var, var da var yani. Havalar her ne kadar Kasım ayazını andırsa da, laf aramızda 1 hafta sonra Haziran. İyisi mi şu güzelleşme olayına biraz daha eğilelim. Sabahların sultanı çay ile güzelleşmenin bin bir yolunu sizin için araştırdık.

1- Güneş Yanıkları!

Güneş yanığı olunca, canımız nasıl da omuzlarımızda atar :S Böyle bir durumda yanıkla beraber, vücut ısımızda da artış olur. Yanık kremlerinin haricinde, bir soğuma yöntemi önerelim. Çayı bir kâseye koyun ve buzdolabına yerleştirin. Çivi gibi olmasın aman dikkat! Sonra havluyu çaya batırın ve vücudunuzu silin; müthiş bir ferahlık sağlayacaktır.

güneş

2- Kırık Tırnakları Onarın!

Tek bir tırnak kırılsa bile tüm tırnakları kesenlerden misiniz? Cevabınız evetse, orada durun! İhtiyacınız olan çay poşeti ve yapıştırıcı. Çay poşetleri, yapıştırıcı ile birleşince şeffaflaşır ve tırnağınızda kalın bir tabaka olmadan sabitlenir. Bir parça kesin ve kırılan tırnağınızın üzerine tırnak yapıştırıcısı ile yapıştırın. Sonra üzerine bir kat cila çekin ve asıl ojenizi sürün. Kırıktan eser kalmayacaktır.

tırnak_törpüsü

3- Göz Altı Torbalarınınız İçin!

Artan çay poşetiniz iyice soğuduktan sonra, gözaltlarınıza koyup 15-20 dakika bekletin. Sonra geleneksel olarak yıkayın ve kreminizi sürün. Gözaltlarınız canlanacak ve nefis görünecektir. Ayrıca gözaltı torbalarını yok etmenin doğal yollarını derlediğimiz şu yazımıza da göz atın deriz.

beyaz_gözkalemi

4- Parlak Saçların Mucize Sırrı!

Bir şişeye soğuttuğunuz çayı koyun ve çalkalayıp saçınıza sıkın. Bu yöntem, saçlarınızı parlatacak ve hatta besleyecektir.

saç modası

5- Şişeyi Atmayın Devam Ediyoruz!

Evet, şimdi aynı şişenin içine birkaç yağ damlatın; badem yağı olur, jojoba olur artık hangisini tercih ederseniz. Sonra bunu yüzünüze püskürtün; cildiniz çok daha yumuşak, parlak ve nemli olacaktır.

sac-spreyi

6- Cildi Ferahlatmanın  Yolu!

Buhar banyosu! Çayı demleyin ve sonra çok  yaklaşamadan buharın cildinize nüfus etmesini sağlayın. İsterseniz havlunun altına girip direkt temas da yapabilirsiniz ama dikkat edin buhar yanığı olmasın.

cilt_bakımı

7- Akne mi Demiştiniz?

Daha önce akneyle ilgili şu yazımızı paylaşmıştık. Şimdi minik bir yöntem daha verelim. Yeşil çayın içine karbonat atın ve son olarak bal ilave edip karıştırın. Karışımı akneli bölgenize sürün, sivilce hızlıca kuruyacaktır.

yesil-cay

8-  Doğal Oda Kokusu!

Çay yapraklarını bir kâseye koyup nefis ve tazeleyici bir oda kokusu yapabilirsiniz. Ev yapımı oda kokularına karşı ilgiliyseniz şunlara da bir göz atın deriz.

bitki-cayi