Sade Bir Ayakkabıyı Daha Havalı Göstermenin 7 Yolu!

Olur öyle arada… Vitrinleri arşınlasanız da, AVM’deki tezgâhtarla kanka olsanız da hani o elektrik bir türlü tutmaz ya… Hani tam beğenecek gibi olurken, gereksiz bir detay canınızı sıkıverir ya… İşte öyle bir şey hayaldeki ayakkabıyı bulamamak da. Peki, madem hayalinizdeki ayakkabıyı bulamadınız, hayalinizi ayakkabıya dökseniz? Sizin için evladiyelik ayakkabı modelleri araştırdık, hepsi el yapımı, hepsi elinizdeki malzemelerle hazırlanabilir. Yapmanız gereken tek şey, sıradan bir ayakkabı ile hayal gücünüzü yanınıza almak; tutkalı tutmak, ‘işte budur’a doğru yol almak!

1- Taşların Büyüsü!

Efendim ihtiyacınız olan sadece tutkal ve zevkinize uygun taşlar. Bakınız fotoğrafta izah edilmişi var.

siyah_taşlı_ayakkabı

2- Galaksi Ayağınızın Altında (Pardon Üstünde)

Şu renklere bakar mısınız? Hemen yapılışını anlatalım. Önce bir sünger edinin. Süngeri, istediğiniz renklerde boyaya batırın ve ayakkabının üzerine bastırarak pompalayın. Degrade tercih ederseniz, süngeri yuvarlak hareketlerle de uygulayabilirsiniz. Yıldız şekli için beyaz ince uçlu nail art ojesi kullanabilirsiniz.

galaksi_ayakkabı_modeli

 3- Püskül Sever misiniz?
 
Ayakkabınızın bilek kısmına, dilediğiniz renkte püskülleri tutkal ya da silikon ile yapıştırabilirsiniz. Üstünde nasıl durur emin olamadık ama bilek kısmına takınca çok şeker duruyor bizce, sizce?

püsküllü_ayakkabı

 4- Dantelli Ayakkabı!
 
Dantelli modelleri sever misiniz? Eğer cevabınız evetse bu model tam size göre. Beyaz ayakkabı üzerine siyah, iyi bir kontrast olabilir. Farklı renkler için hayal gücünüze danışın! 🙂

dantelli_ayakkabı

5- Taş Tuş!

Sıradan bir bez ayakkabı ile neler yapabileceğinize inanamayacaksınız! “Pul, sim, taş varsa ben oradayımdır!” diyenler ekran başına. Öyle bir ayakkabı yaptık ki…

simli ayakkabı

 6- Simli Mimli!

Derseniz ki simden vazgeçmem o halde buyurun size full sim! Yapılışı da kolay. Tutkalı ayakkabıya sürün üzerine bir süzgeç yardımıyla simleri serpin. Bu kadar kolay!

simli_ayakkabı

7- Tek Tek Boyamaya Üşenmezseniz…

Sabır küpüyümdür diyorsanız buyurun şöyle bir model verelim. CD kalemi ile istediğiniz şekilleri çizebilirsiniz. İş el becerinizde!

spor_ayakkabı_modeli