Yaz’a Özel: Bronz Bir Ten İçin Zeytinyağı Kullanımı

Bu yaz mükemmele yakın bronz bir tene mi sahip olmak istiyorsun? Cevabın evetse, işte sana çözümü; ihtiyacın olan tek şey zeytinyağı! İçerisindeki nemlendirici minerallerin cildine nüfuz ettikten sonra yaşatacağı pürüzsüzlük hissine bayılacaksın. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsan okumaya devam et…

Bronz bir ten için zeytinyağını nasıl kullanmalı?

zeytinyağının_yararları

Birçok farklı çeşitte zeytinyağı var ama bronzluk için en uygunu sızma zeytinyağı. Tarifimize başlamadan önce ihtiyacın olanlar; bir şişe zeytinyağı ve kronometre. İşte yapan gerekenler:

  • Şezlong büyüklüğündeki havlunu sermekle başla.
  • Kronometreyi 30 dakikaya ayarla, cildinin bu sürece nasıl tepki vereceğini gördükten sonra zamanı kendine göre belirleyebilirsin.
  • Küçük bir beze veya havluya, zeytinyağını döktükten sonra bütün vücuduna ve yüzüne ovarak uygula.
  • Kronometreyi başlattıktan sonra sırt üstü uzan, gözlerini kapa ve rahatlamaya bak.
  • Süren bittikten sonra aynı işlemi vücudunun ters kısmına uygula, istersen bu sefer yüzüne sürmeyebilirsin.
  • Kronometreyi 30 dakikaya tekrar kur ve yüz üstü uzan.
  • Vücudunu bronzlaştırma seansın bittikten sonra doğruca duşa gir ve sabunlan.

zeytinyağı

Muhteşem bronzluk için yapman gereken bu. Zeytinyağı, diğer güneş losyonlarıyla karşılaştırıldığında bronzlaştırıcı etkisinin daha kısa zamanda etkili olduğu görülmektedir.

Birkaç bilgi ve ipucu:

İstediğiniz tonda bronzlaşmak için zeytinyağı kullanmadan önce bilmeniz gereken birkaç konu var. Listemiz aşağıda:

1. Zeytinyağının farklı çeşitleri hakkında bilgi edinin

Zeytinyağının çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Çünkü daime kullanılması gereken saf zeytinyağıdır, işlenmiş olanlar cildinize uymayan yapay bileşenler içerirler.  Saf zeytinyağları en iyisidir.

zeytinyağı

2. Bronz bir cilde faydalarını öğrenin

Bildiğiniz gibi zeytinyağının sağlığı ve cilde faydaları saymakla bitmez. Doğal içeriğiyle cildinizi yumuşatır ve parlamasını sağlar. Daha belirgin ve kalıcı bronzluk elde etmek çok da uzun sürmez.

3. Nasıl uygulanacağını öğrenin

Bronzlaşmak için yukarıda belirttiğimiz işlemler kuru cilde uygulanmalıdır. Çok yoğun şekilde sürmekte ciltte damla damla görünmesine sebep olur.

zeytinyağının_faydaları

4. Dikkat etmeniz gerekenler

Uzun süre güneş altında kalmak, erken yaşlanmaya sebep olur ve cilt sağlığınıza zarar verebilir. Güneşten gelen zararlı ışınlara uzun süre maruz kalmak göz sağlığını da etkileyebilir. Bu sebeplerden ötürü bronzlaşırken daima dikkatli olmanızı öneririz.

Zeytinyağının doğal bileşenlerinden faydalanarak bronzlaşmak, oluşabilecek cilt rahatsızlıkları riskini minimum indirir ve var olan cilt enfeksiyonlarını da iyileştirir. Herkese iyi tatiller!