Etkili 6 Makyaj Tekniği

Etkili makyaj önerileriyle güzellik ve bakımınıza destek olacak bilgilere merhaba deyin!
makyaj
1- Kaş altına bulaşan rimele dur deyin! Peki nasıl mı? Rimelinizi sürmeden önce plastik bir kaşığı, ağzı içe doğru bakacak şekilde kirpiğiniz ile kaşınızın arasına yerleştirin. Artık ne kadar hızlı sürerseniz sürün teninize rimel bulaşmayacak!2- Dramatik ve buğulu gözlere sahip olabilmek için ağlamanıza gerek yok! Eyeliner yerine kalemi tercih ediyorum diyerek, daha profesyonel görünen bir göz makyajından mahrum da kalmayın. İşe en kolayı ile başlayın ve her zamanki gibi gözünüze kalem çekin. Ardından bu kalemle belirlemiş olduğunuz bölgenin üzerinden eyeliner ile geçin. Bu taktik elinizin titremesini önleyecek. Gözünüze o dramatik efekti katacak olan şey ise bir kulak çubuğu. Kulak çubuğu ile önceden çekmiş olduğunuz eyelinerı hafifçe dağıtın ve arzu ettiğiniz buğulu ifadeyi yakalayana kadar devam edin.

makyaj-nasil-yapilir

3- “Daha ışıltılı, daha aydınlık bir ifade kazanmak için ne yapmam gerek?” sorusuna yanıt arıyorsanız bir de aydınlatıcınızı kaş kavisi, göz kapağının tam orta bölümü ve göz pınarına sürmeyi deneyin. Sonuç olarak gözleriniz ışık saçacak!

makyaj-onerileri

4- Pürüzsüz ve dolgun dudakların anahtarı birkaç yardımcısı ile birleşen diş fırçası desek? Makyaj öncesi yüz temizliğinizi yaptıktan sonra dudaklarınızı iki dakika kadar dairesel hareketler ile fırçalayın. Tabii dudaklarınıza çok sert davranmamaya özen gösterin. Ardından küçük bir parça Hindistan cevizi yağı ve toz şeker karışımını karıştırıp dudağınızı bu karışım ile biraz daha ovun. Artık makyajınızı yapabilirsiniz. Rujunuzu sürdüğünüzde ortaya çıkan görüntü size iyi gelecek!

makyaj-taktikleri

5- Kıvır kıvır kirpiklere ulaşmak için kirpik kıvırıcınıza 5 saniye kadar saç kurutma makinesi tutun. Bu işlemin ardından kirpiklerinizi kıvırıcınız ile her zamanki gibi kıvırmanız yeterli. Hafif ılımış olan kirpik kıvırıcınız bu şekilde çok daha etkili olacak!

makyaj-teknikleri

6- Akan kalem sonrası oluşan “mor göz altı sendromu”ndan muzdaripseniz, çok basit bir taktik ile hayat çok daha mutlu bir hale gelecek. Taktiğin adı ise transparan pudra! Makyaj ardından göz altınıza uygulayacağınız transparan pudra sizi akan kalem derdinden temelli olarak kurtaracak.