Kış Rehavetinden Sıyrılıyoruz: Baharı Kucaklayan 6 Ev Dekorasyon Önerisi!

Koca bir kış mevsimini geride bıraktık; şimdi lahana kıvamındaki kazakları çıkarma, incecik giysilerle arınma zamanı. Cildimizi hazırladık, ruhumuzu dinlendirdik peki ama evimizin neyi eksik? Evinize bahar ferahlığı getirmek için birkaç öneri hazırladık size, gerisi keyfinize kalmış.

1- Pastel Yastıklar

Kışın kasveti griden, baharın ferahlığı pastelden belli olurmuş. Koltuk takımınızın üzerine pastel tonlarda yastıklar atmak eğlenceli olabilir.

koltuk

2- Tablo

Tablo ya da çizimlerle aranız nasıl bilmiyoruz ama bu fikir size cazip gelebilir. Fotoğraftaki gibi bir tabloyu renkli ve gerçek çiçekler ile süsleyebilir değişik bir dekor ürünü yapabilirsiniz. E tabi çiçekler solunca da sık sık yenilemek lazım 🙂

ev_dekorasyonu

3- Krem Rengi Perde

Koyu perdeleri değiştirme vakti sizce de gelmedi mi? Özellikle krem tonlarda perde, Güneş ışığı ile bir araya gelince evinize yazı getirecektir. Perde tercihiniz tülden yanaysa, şu yıkama tüyosuna da bir göz atın deriz.

perde

4- Lale Dekoru

Minik minik şişelerin içine taze laleler koymak nasıl geliyor kulağınıza? Hatta bu bir süt şişesi bile olabilir. Sehpanızın üzerini renkli çiçekler ile süsleyebilir ve hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz.

lale

5- Saksıda Ağaç

Baharın müjdecisi yeşiller, çiçekler. E madem öyle o halde biz de kullanalım! Buradaki önemli nokta, saksıyı yükseğe koymak. Tavana yakın olması, tüm atmosferi bir anda değiştirecek ve salonunuzun ortasında kocaman bir ağaç varmış gibi hissettirecektir.

bahar_dekorasyon_önerisi

6- Kuşlu Dekor

Çiçeklerim kadim dostu kuşları da unutmamalı. Plastik ya da pelüş kuşlar alıp, çiçeğin dallarına fotoğraftaki gibi kondurabilirsiniz. Böylelikle baharda uçan kuşlar deyimi sizin evinizde can bulabilir!

vazo

Bahar tazeliği minik birkaç dokunuştan ibaret aslında; sizin favori dekorasyon öneriniz hangisi? 😉