2016 Kış Makyajında Bizleri Neler Bekliyor?

Yemek modası, cilt bakımı modası derken geldik işin en renkli kısmına; makyaj modası!

Geçtiğimiz sezon nude ve strobing ile ışıldayan cildimizi, bu sezon hangi renklerin beklediğini araştırdık.

makyaj

1- Kaşlar ile Başlayalım! 

90’lı yılların ‘yay’ kaşları, 2000’li yıllarda bol bol kalınlaşmıştı. Doruk
noktaya ise 2016 ile geldi. 2016’da kaşlar hiç olmadığı kadar doğal ve hatta alınmamış görünümlü. Herkese yakışır mı? Tartışmaya açık, ancak bilinen o ki bu sene yine çok doğalız!

2- Çift Kuyruk Efsanesi!

Bu sene tüm gözler ‘badem’. Eyeliner hizasında alt kirpiğinde ucuna çekilen bu yöntem ile bakışlar çok daha etkili… Bu arada eyeliner çekerken sıkıntı yaşıyorsanız bu videomuzu izlemenizi öneririz, şipşak eyeliner çektik!

3- Favori Renk; Mürdüm!

Bu senenin favori rengi mürdüm tonları. Dünyaca ünlü markalar, defilelerinde bu tona ağırlık veriyorsa bizimde bu modaya icabet etmemiz gerekir 🙂 Moda, insanın kendine yakışanı bilmesidir klişesinden yola çıkarak, eğer size hitap ediyor ve dahası kendinizi rahat hissediyorsanız rengi paylaşması bizden; uygulaması sizden…

4- Kırmızı ve Mat Dudaklar!

Kırmızı efsanesi tüm hızıyla devam ediyor. Ama bir farkla, bu sene dudaklarımız mat! Mat ve kırmızı dudaklar ile davetkâr bakışlara davetiye çıkarıyoruz yani… Eğer kırmızı ruj sürerken zorlanıyorsanız, bu tekniği mutlaka deneyin deriz!

5- Dumanlı Gözler!

Dudakları renkten uzak tutup, mümkünse dudak tonunda mat bir ruj ile tamamlayıp tüm ağırlığı gözlere vermeye ne dersiniz? Gözler bu sene de dumanlı, dahası gri ve siyah tonlar en az mürdüm kadar revaçta. Altın kural; göz öndeyse dudak gizli!

Kırmızı, mürdüm, gri, siyah derken görünen o ki bizi renkli bir kış bekliyor. Nude tonlarının hakimliği tam gaz devam ederken, araya giren mürdümler de işin tuzu biberi oluyor!