Uzman Kasap Köfteyle Sebzeli Köfte
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3,69/5 Toplam: 16 Oy
view 16.448
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Uzman Kasap Köfteyle Sebzeli Köfte Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Uzman Kasap kalitesi ve lezzetiyle, sağlık dolu, besleyici ve çocukların severek tüketeceği sebzeli köfte tarifi MigrosTV’de. Çocuklara özel ”minikler için dana kıyma” ile hazırladığımız tarifimizi severek tüketeceksiniz. Daha fazla pratik ve sağlıklı tarifler, et,tavuk ve balık tarifleri için MigrosTV’yi takipte kalın.

 

Uzman Kasap Köfteyle Sebzeli Köfte Yapımı:

1. Geniş bir kasede kıyma, rendelenmiş soğan, yumurta sarısı, galeta unu ve çok az kimyonu karıştırarak yoğuralım ve ceviz büyüklüğünde köfteler yuvarlayalım.
2. Köfteleri bir tavada kızdırdığımız fındık yağında çevirerek kızartalım.
3. Küçük bir tencerede üzerini kapatacak kadar su ekleyerek havuçları 10 dakika pişirelim. Daha sonra patates ve bezelyeleri ekleyerek 10 dakika daha pişirelim.
4. Ayrı bir tencerede yağı kızdırarak unu birkaç dakika kavuralım. Unu karıştırarak domates püresini ekleyelim bir bardak soğuk suyu ağır ağır ekleyelim. Topak kalmayıncaya kadar karıştırıp ve birkaç dakika kaynatalım. 5.Kızarttığımız köfteler ile sosu pişen sebzeleri (suyu ile birlikte) tenceresine aktaralım. Tencerenin kapağını kapatarak 10 dakika pişirelim.

EN ÇOK İZLENENLER