Sonsuza Kadar: Evlilik Yüzüğünü Korumanın 4 Yolu

 

Parlaklığıyla göz alan, süslemeleriyle hayran bırakan evlilik yüzükleri tüm çiftler için gönül bağını simgeleyen derin anlamıyla birlikteliğin en değerli sembolüdür.  Bir süre sonra yüzüğünüz albenisini yitirebilir. Sakın üzülmeyin, yazımızı okuyarak ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi edinebilirsiniz.

İşte parmaktan hiç çıkartmak istemediğiniz evlilik yüzüklerini korumanın 4 yolu!

Sigortalatmanın Önemi

Herkesin evlilik yüzüğü kendi için önemli, değil mi? İşte tam da bu yüzden ilk önceliğiniz, yüzüğünüzü sigortalatmak olmalı. Herhangi ters bir durum olmasına karşın kimsenin üzülmemesi adına bu maddeyi uygulamak elzem olmalı.

Davetiye

Yer Değiştirmek

Mutfakta bulaşık, yemek vs. gibi sebeplerle çoğunlukla yüzüğünüzü, parmağınızdan çıkarmanız gerektiğini anlıyoruz. Hatta elinizi yıkamadan, krem sürmeden önce de. Her seferinde yüzüğünüzü çıkarmak yerine, kullanmadığınız elin parmaklarından birine takarak yerini değiştirebilirsiniz.

inci yüzük yapımı

Temizlik

Yüzüğünüzü temizlemek için evinizde hızlıca hazırlayabileceğiniz bir karışım önerisi; sıcak sui le doldurulmuş bir kabın içerisine bulaşık detarjanı ekleyin ve yüzüğünüzü bu kabın içerisinde 20-40 dakika arasında bekletin. (Bu temizlik çözümünü metal özellikteki her obje için kullanabilirsiniz.) Yüzüğünüzün boşluklarında biriken kirleri de, çok yumuşak bir diş fıçası kullanarak çıkarabilirsiniz.

migrostvblog_evlilikyuzugu_v2_210617

Yerini Bilin

Yüzüğünüzü takmadığınız anlarda koyabileceğiniz uygun bir alan yaratın. Evde iş yaparken, duş alırken gibi durumların sonrasında kaybetme kaygısı yaşamamak için önerimiz, özel aksesuarlarınızı belirlediğiniz kase veya mücevher kutusu gibi bir yerde muhafaza etmeniz.