Güzellik Rutininize Mucize Dokunuş: Aloe Vera!

Bir bitki düşünün; cilde iyi gelsin, sizi sakinleştirsin dahası iyiliğinizden başka bir şey düşünmesin. Bugünkü misafirimiz aloe vera. Çok kez duymuşsunuzdur ancak bir de bizden dinlemenizi öneririz çünkü aloe vera bu sefer güzellik rutini olarak karşımızda. Dış görünüşüne önem verenler, ruhen de fiziken de kendini her daim güzel hissedenler; biraz konuşabilir miyiz? 🙂

Aloe veranın güzellik rutininize faydalarını işledik bugün. Bakın bu mucize bitki nelere kadir…

1- Kirpikleriniz seyrekse, bu mucize kürü deneyin.

1 çay kaşığı aloe vera jeli
1 çay kaşığı siyah hint yağı

Bu malzemeleri yatmadan önce kirpiklerinize sürün ve üzerine uyuyun 🙂 Sabah upuzun kirpiklerle uyanmazsınız tabi ama uzaması ve gürleşmesi yolunda önemli bir katkı sağlarsınız.

kirpik

2- Gözaltı şişkinleriniz için de birebir. Aloe vera jelini gözaltlarınıza koyarsanız, şişkinliği önemli ölçüde azaltırsınız.

göz_sağlığı

3- Aloe veranın doğal makyaj çıkarıcı etkisini biliyor muydunuz? Yağı olur, jeli olur fark etmez. Güçlü bir makyaj temizleyicidir kendisi.

makyaj-onerileri

4- Aloe vera içinde güçlü pektinler barındırır. Bu madde kepekten kurtulmaya yardımcı olur. Yaz havasında saçlarınız pul pul olmuşsa şu kürü deneyebilirsiniz. Aloe vera jelini blendera koyun ve iyice karıştırın. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Gece boyu bekletin ve yıkayın.

saç_bakımı

5- Ah şu akneler! Daha önce şu yazımızda akneler ile ilgili sorunlarınıza derman olmaya çalışmıştık. İkinci önerimiz de aloe vera. Aloe vera bitkisini akneli bölgelere sürtün, olumlu etki edecektir.

akne

Her ne kadar bitki doğadan bize sunulan bir nimet olsa da alerjik reaksiyonlar olabilir. Bu nedenle olası bir sıkıntı yaşamamak için kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz.