Kış Makyajı İçin Öneriler

Eğer ki dikkat etmezsek kış aylarının sert koşullarından en çok etkilenen bölgemiz cildimizdir. Cildimiz için gerekli önlemleri almadığımızda, cildimiz kötü olduğunda dolayısı ile makyaj yaptığımızda da istediğimiz sonucu elde edemeyebiliriz.

 Kış aylarında da yaz aylarındaki gibi doğal ve canlı bir makyajın sırları için yaklaşın ve doldurun ceplerinize bu önerileri!Daha Canlı Allıkları Tercih Edin
Yüzünüzde daha etkili bir görünüm vermek için canlı pembe, şeftali ve kırmızı allıklarınızı kullanmaya özen gösterin. Bu renk tonları kış aylarının kasvetli havasını dağıtmanıza yardım ederek size renkli ve sıcak bir görünüm sağlar.

makyaj-malzemeleri

Krem allıklar

Aydınlık görünümde bir cilt istiyorsanız krem allık tercih etmek en doğru karar olacaktır.
Krem allıklarınızın içine aydınlatıcı ekleyerek yüzünüze uyguladığınızda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Açık tenli biriyseniz pembe tonlar, orta ve koyu bir tene sahipseniz fuşya ve şeftali tonları seçmeye özen gösterin.
makyaj-taktikleri

Allıklar Elmacık Kemiklerine
Makyaj yapmanın püf noktalarından biri allığı tam olarak elmacık kemiklerine sürmektir. Eğer sürülmesi gereken bölgeyi tam olarak belirleyemiyorsanız yaptığınız makyajı da öne çıkaramayacaksınız demektir. Allığı sadece elmacık kemiklerinize uygularsanız daha canlı bir görünümü garanti edebilirsiniz.

makyaj-guzellik

Fondöten Sürme Sırası Önemli

Fondöteni nemlendirici ve cilt bazını sürdükten sonra uygulamaya başlarsanız cildinizin gün boyu daha rahat olmasını, kışın soğuk şartlarına daha dirençli olmasını sağlarsınız.
makyaj

Gözler Makyajın da Aynası
Yorgunluğumuzu en çok belli eden bölgelerimizden biri göz ve çevresidir. Kışın kendimizi daha yorgun hisseder bu durumu da direkt olarak gözlerimize yansıtırız. Bunun için göz makyajına başlamadan önce göz altlarına hafif kapatıcı sürmenizde fayda vardır.
makyaj-fircasi

Koyu Dudaklar
Kışın habercisi, birçok kadın için koyu ve mat ruj seçimleridir. Yaptığınız göz makyajına da uyumlu olmak şartı ile mat rujların etkileyici gücünü kullanabilirsiniz.