Saçınızı Kahve Çekirdeğiyle Yıkarsanız Bu Mucize Şey Olabilir!

Mucize falan da dedik, eyvahlar olsun iddialı girdik yine konuya 🙂 Sevgili okur, öncelikle yazımıza hoş geldiniz. Size her gün yeni bilgiler vermelere doyamadığımız bir yeni gündem maddemizde sıra. Özellikle hanımlar için saçlar, vücudun kraliçe tacı. Hacimsiz olur dudak büzeriz, yağlanır hayıflanırız, elektriklenir üzülürüz; bize pek çok duyguyu aynı anda yaşatıyor sağ olsun. Bugün ise sizlere daha farklı bir öneride bulunacağız.

Saçlarınızı kahve çekirdekleri ile yıkamaya ne dersiniz?

kahve çekirdeği

Daha önce denediniz mi bilmiyoruz ama biz de dünya trendlerinin yalancısıyız. İddiaya göre saçı kahve çekirdeği ile yıkamak şunları sağlıyormuş;

– Saç diplerine peeling etkisi yapar ve saç kökünü hızlıca uzatır,
– Ekstra temizlik sağlar,
– Saçın parlamasına etki eder,
– Saç hücrelerinin yenilenmesine ve saçın yeniden onarılmasına yardımcı olur.Tabi bir de sıkıntılı durumu var, deneyenlere göre kahve çekirdeği saçı boyama özelliğine de sahipmiş bu nedenle özellikle saçlarınız sarıysa dikkatli olmanızda fayda var.

Gelelim nasıl uygulayacağınıza… Kahve çekirdeklerini blender’dan geçirin. Saçlarınızı ıslatın ve ıslak saça masaj yaparak uygulayın. Sonra geleneksel olarak şampuanlayın ve kurutun.

Bir diğer seçenek de saçlarınızı kahve suyuyla yıkamak. Evet, bildiğiniz kahve suyu 🙂 Son durulama suyundan önce saçlarınızı kahve suyu ile yıkayıp sonra yeniden durulayın.

Biz geleneksel önerimiz ile sonlandıralım yazımızı. Olası bir alerjik reaksiyona karşı, doktorunuza danışmadan uygulamamanızı öneririz.