Yüz Temizleme Mendillerini Yanlış Kullanıyor Olabiliriz: Peki ya Doğrusu Dedir?

Kullanım alışkanlıkları zaman zaman gözle görülmeyen ama cildin pekala hissettiği hasarlara neden olabiliyor.

Örneğin makyaj fırçalarını düzenli temizlememek… Fırça kılında oluşan  bakteriler, tüm yüzünüze yayılıyor ve akne oluşumuna sebep oluyor olabilir. Basit bir ‘amaaan boşver’ nelere kadir yani! Hazır konu akneden açılmışken şu yazımıza bir uğramanızı rica edelim zira akneyi yok etmenin doğal yolları ile bir hayli iddialıyız.

maklyaj_temizleme_mendili

Konumuza dönelim, şu ‘hasar’lar… Yüz temizleme mendili kullananlardan mısınız? Eğer cevabınız evetse, kullanımına dair bir iki önemli bilgiye yer verelim.

Nedeni bilinmez, yüz temizleme mendili ele alınır alınmaz ilk olarak alın, çene ve buruna odaklanılır. Ancak bu pek doğru sayılmaz. T bölgenizdeki yağlı dokuyu tüm yüzünüze yaymış olursunuz çünkü.

Bunun yerine yüzünüzü dışarıdan içe doğru silin; önce şakalarınız, yanaklarınız, gıdınız ile başlayın. Sonra detaylara girerek alın, çene ve son olarak burnunuz / t bölgeniz.

cilt_sağlığı

Yüz temizleme mendili kullanırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de özellikle hassas ciltli iseniz yüzünüzü sadece su ile yıkamanız! Mendili kullandıktan sonra yüzünüze su çarpın böylelikle mendilin losyonu cildinizin kuruyup gerilmesine yol açmaz…