#0kalori 7 Yiyecek ile Yaza Bomba Gibi Girin!

Tarih: Ocak ayının günleri…

His: “Yaza daha var, önümüzdeki ay başlarım kilo vermeye…”

Tarih: Şubat ayının günleri…
His: “Şu kar, kış bitsin yavaş yavaş başlarım dikkat etmeye.”

Tarih: Mart ayının günleri…
His: “Yaz da geliyor, şu ekmekle arama bir mesafe koyayım ben.”

Tarih: Nisan ayının günleri…
His: “Kilo almışım! Derhal toparlanmam lazım, bu pantolon geçen sene uyuyordu bana!?!”

Tarih: Mayıs ayının günleri…
His: “Bir, iki, üç kollar, bir iki üç bacaklar, az kaldı!”

sıfır kalori

Yaz aylarının gelişi nasıl da kendini belli ediyor Mart’tan itibaren değil mi? Sayılı yaz(!) günü çabuk gelirmiş! “Sağlıklı yaşam keyfi”nize #iyigelecek önemli şeyler söyleyeceğiz bu yazımızda. Sizin için 7 yiyeceği bir araya getirdik. Bunların en büyük özelliği ise 0 kalori olmaları. Evet, evet bu yiyecekler 0 kalori! “Kilo aldırmayan yiyecekler hangileridir?” sorusunun en masum cevapları için gözlerinizi aşağı satırlara davet ediyoruz…

1- Kereviz!

Bir sebze düşünün; yediğinizin farkına bile varmadığınız… En önemli  özelliği vücuttan su atması ve ödem söktürücü olması. Üstelik 0 kalori. Şimdi bırakın kokusunu, tadını; ödemlerle vedalaşmak ruhunuza iyi gelecek! Önerimiz çiğ kereviz salatası, tarifi MigrosTV‘de, hemen izleyin.

2- Portakal!

Bugüne kadar C vitamini denince ilk akla gelen, hastalanınca bardağa sarılma sebebimiz olan, ‘kuvvetli bünyenin mimarı’ portakal, şimdi yeni yüzüyle karşımızda. Bu sevimli turunçgilin, diğer meyvelere oranla çok daha düşük kalorili olduğunu biliyor muydunuz? Portakalı bu kez farklı bir sunumla tüketmeye ne dersiniz? Önerimiz; Brezilya usulü portakallı salata.

3- Lahana!

Diyet listelerinin vazgeçilmez sebzesi, lahana. Bugüne kadar bin bir faydası ile gönüllerimizde taht kuran lahananın önemli bir özelliği var. Yediğinizde aldığınız kalori, hiçbir şey yapmasınız dahi günlük koşuşturmanız sırasında bile yakılabilen bir kalori. Hem lezzetli, hem de neredeyse kendi kendinin kalorisini yakıyor! Daha ne olsun? Lahana salatası tarifi MigrosTV’de.

4- Kuşkonmaz!

Siz sofranıza mutlaka kondurun. Kuşkonmaz, açlığınızı gidermekle kalmıyor; diş ağrınıza ve zihin yorgunluğunuza da iyi geliyor. Doğruluğuna dair bir kanıt olmasa da iddiaya göre Roma İmparatorluğu’nun, yeryüzündeki en iyi kuşkonmazları toplamakla görevli olan ve özel gemilerden oluşan bir “Kuşkonmaz Filosu” varmış. Bu rivayeti de paylaşalım dedik 🙂 Kuşkonmazlı kremalı somon balığı tarifimizi hemen izleyin.

diyet yapmak

5- Pancar!

Egzersiz öncesi içeceğiniz pancar suyunun, spor esnasında dayanıklılığı arttırdığını ve sizi daha dinç tuttuğunu biliyor muydunuz? Yanı sıra, güçlü bir ‘detoks dostu‘. Düşük kalorili bu lezzeti sofralarınızdan eksik etmeyin deriz. Pancarlı kinoa tarifimiz sağlığınıza #iyigelecek.

6- Salatalık!

Ve elbette ‘kalorisiz yiyecek‘ denince ilk akla gelen lezzet; salatalık! Yoğun sulu kıvamıyla kendini yedikçe yediren lezzetin sıfır kalori olması da doğanın bize verdiği bir mucize! Salatalıkla sushi yaptık; lezzetli detaylar için videomuz izleyin.

7- Elma!

Günde 1 elma!” sloganının doğruluğunu kanıtlayan lezzetli meyve. Elmanın çikolata etkisini biliyor muydunuz? Canınız tatlı çektiğinde, bir dilim elma yemek tatlı krizinizi dindiriyor. Eğer bu aralar kalori hesabı yapıyor ancak tatlı isteğinize dur diyemiyorsanız bu yöntemi bir deneyin isterseniz. Vitamin zengini meyvelerle kokteyl hazırladık: Yeşil tropikal kokteyl.

Son günlerde favori kelimeleri; ‘nasıl kilo verilir‘, ‘düşük kalori‘, ‘kilo aldırmayan yiyecekler‘ ve ‘eyvah yaz geliyor’ olanlara ithaf ettiğimiz yazımızın sonuna geldik. Şubat ile vedalaşıp, Mart’a göz kırptığımız şu günlerde; yaklaşan bahar günlerinin kapıdan baktırmayıp, kazma kürek yaktırmadığı günler dileriz!

Mart ayına biz hazırız, peki ya siz ne durumdasınız? 😉