Çay Ağacı Yağının Bu Kullanımlarını Biliyor muydunuz?

Evet, pek sık rastlanan bir yağ türü değil. En azından badem ya da Hindistancevizi yağı kadar revaçta değil belki de. Ancak çay ağacı yağı da hatırı sayılır faydalar biriktiriyor içinde. Bugün sizin için farklı kullanımlarını paylaşmak istedik.

1- Elinizdeki minik kesikler için, tıbbı yardım alana kadar elinizin altında çay ağacı yağı varsa kesiğin üzerine uygulayabilirsiniz. Kesikteki kanama durabilir, acınız hafifleyebilir. Öncesinde doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

el-kremi

2- Çay ağacı yağının boğaz ağrısına iyi geldiğini söylesek? Eğer boğaz kaşıntınız ve ağrınız varsa sıcak suya birkaç damla damlatın ve gargara yapın. Aman dikkat sakın yutmayın.

cay-agaci-yagi

3- Saçınızın başına talihsiz bir kaza gelmiş ve bitlenmişse, çay ağacı yağı size yardımcı olabilir. Şampuanınızın içine 10-15 damla yağ damlatın ve saçınızı bu suyla yıkayın. Etkili olabilir.

saç_boyama

4- Ağız kokusuna iyi gelen bir çözüm önerelim. Yağı, diş  fırçanıza damlatın ve her zaman ki gibi fırçalayın. Dişleriniz parlayacak ve nefesiniz tertemiz olacaktır.

dudak

5- Ayakkabılarınızdaki kötü kokuyu gidermek için şu önerimiz vardı. Şimdi gelin bir formül daha verelim. Karbonatın içine birkaç damla yağ damlatın ve karıştırın. Çay ağacı yağı kötü kokuları yok edecek, bakterileri öldürecektir.

Karbonat