Enerji Deposu 10 Sebze ve Meyve

8Gün boyunca, yaptığımız her işte enerjimiz bizi ayakta tutan en önemli etken. Enerjimiz olmadığı zaman ne işlerimizi yapabiliyoruz, ne de hayattan keyif alabiliyoruz. Çeşitli nedenlerden dolayı, zaman zaman enerji düşüklüğü yaşamamız çok doğal. Bu düşüşü yükselişe geçirmek içinse meyve ve sebzeler imdadımıza koşuyor.
ıspanak

ISPANAK

Demir, vücut enerjimiz için çok önemli. Demir eksikliğiniz varsa kendinizi sürekli bitkin hissedebilirsiniz. Temel Reis gibi bir anda kaslarımızı pompalamasa da içerdiği yüksek orandaki demir sayesinde ıspanak, en çok enerji veren sebzelerden biri. Ayrıca ıspanak yediğinizde, kanınızdaki alyuvarların sirkülasyonu artar; bu da enerji gibi konsantrasyonunuzu da yükseltir. Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-ispanak

fındık

FINDIK

Protein ve Q10 deposu olan fındık, ufak porsiyonlar halinde atıştırdığınızda sizi adeta günün tüm hareketliliğine hazırlar. Protein ve Q10 ikilisi, hücrelerinizin daha fazla enerji üretmesini sağlayarak halsiz kalmanızı önler. Ayrıca fındık gibi badem de içerdiği magnezyum ve E vitamini ile enerjiniz azaldığı anda sizi kurtarır.
Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-findik

kırmızı_biber

KIRMIZI ACI BİBER

Kırmızı acı biber yemeyi seviyorsanız ne mutlu size! Çünkü kırmızı acı biber, metabolizmanızı neredeyse iki kat hızlandırarak vücudunuzdaki ekstra yağın yakılmasını ve haliyle bu yakımın enerjiye dönüşmesini sağlar. Üstelik her gün yaşadığınız uyku bastıran saatler de kırmızı acı biberle ortadan kalkabiliyor.
Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-biber

karpuz

KARPUZ

Sadece bir-iki dilim karpuzla bütün gün ihtiyaç duyduğunuz enerjiye kavuşabilirsiniz. Potasyum, fruktoz ve B vitamini; karpuzun içeriğindeki enerji veren en önemli maddeler. Ayırıca, karpuzdaki yüksek su oranı, özellikle yaz aylarında su kaybı yaşadığınızdaki enerji düşüklüğünü de büyük ölçüde engeller.
Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-karpuz

fasulye

FASULYE

Leziz bir kuru fasulye yemeği yediğinizde vücudunuz hem protein, hem de karbonhidrat alarak enerji dolar. Fasulyeyi sadece yemek olarak değil; salatanızda, dürümünüzde ya da çorbanıza katarak da tüketebilirsiniz.
Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-fasulye

turunçgiller

TURUNÇGİLLER

Soğuk algınlığı ve gripte neden hep turunçgiller tüketmemiz önerilir? Nedeni çok basit; turunçgiller tam anlamıyla bir C vitamini deposudur ve C vitamini vücudunuza enerji verdiği gibi hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi de güçlendirir. Ayrıca eğer turunçgilleri, ıspanak gibi demir açısından zengin bir sebzeyle beraber tüketirseniz; çok daha fazla ve hızlı bir şekilde enerji kazanırsınız.
Hemen satın almak için;: http://bit.ly/migros-portakal

muz

MUZ

Özellikle öğle yemeğinde ya da öğleden sonra atıştırması olarak muz tüketirseniz, akşama doğru başlayan bitkinliği yaşamazsınız. Her ne kadar çok şekerli diğer meyveler gibi kalori açısından zengin olmasa da karbonhidrat ve antioksidanlar bakımından ihtiyaçlarınızı muz karşılayacaktır.
Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-muz

KARA LAHANA

Doğu Karadeniz’in sembolik yiyeceklerinden biri olan kara lahana, enerjisiz hissettiğinizde sihirli bir değnek gibi gücünüzü yerine getirir. Sadece enerji vermekle kalmayan bu yararlı sebzede ayrıca yüksek oranda lif ve kalsiyum bulunur; böylelikle hem kemikleriniz, hem de sindirim sisteminize iyi gelir.

elma

ELMA

Elmanın içerdiği glikoz, gün boyunca tükettiğiniz besinlerin enerjiye dönüşmesine yardımcı olur. Hepimizin bildiği gibi dişler için de oldukça sağlıklı bir meyve olan elmayı bir dilim kaşarla tükettiğinizde çok daha etkili bir şekilde enerji kazanırsınız.
Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-elma

hindistancevizi

HİNDİSTAN CEVİZİ

Hindistan cevizinin içi, suyu ve yağı enerji kazanımınızda ayrı ayrı rol oynar. İçi protein bakımından zengindir ve vücudunuzun direncini artırır. Yağı, vücudunuzdaki yağın hızlı bir şekilde enerjiye dönüşmesine yardımcı olur. Suyu ise elektrolitleri sayesinde dehidrasyonu önlediği gibi özellikle spor yapanlara ekstra enerji verir.
Hemen satın almak için; http://bit.ly/migros-hindistancevizisutu