Tarhana Çorbası Tarifi
5.879 votes, average: 4,44 out of 55.879 votes, average: 4,44 out of 55.879 votes, average: 4,44 out of 55.879 votes, average: 4,44 out of 55.879 votes, average: 4,44 out of 5
4,44/5Toplam: 5.879 Oy
view 95.122
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
7

Tarhana Çorbası Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Ülkenin her bölgesinde farklı farklı yapılsa da sofralardan hiç eksik olmayan çorbalardandır. İçindeki birbirinden lezzetli ve faydalı zengin malzemesi ile adeta bir şifa kaynağı olan tarhana, nam-ı diğer “darhane” çorbasının adının kökeni olarak Farsça terḥāne şekli gösterilir.
Bu mis kokulu çorba; bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyonel hastalıklardan koruyor, baharatları sayesinde sindirim sürecine katkıda bulunuyor. Kemiklerin gelişimini de desteklediğinden ek gıdaya geçen bebekler için de güvenle yiyebilecekleri bir lezzet oluyor.

Çoğunlukla yazın hazırlanıp kış için saklanıyor. Yazın ne kadar bin bir zahmetle hazırlanırsa kışın da o kadar kolaylık ve keyifle yeniyor. Kokusunun bile büyülemeye yettiği tarhana çorbası, güzel bir başlangıç için oldukça doğru bir tercih. Şifa dolu bir kâse için tencereleri tarhana ile fokurdatmaya hazırsanız detaylar videomuzda!

Tarhana çorbası nasıl yapılır, tarhana çorbasını nasıl yaparım, nefis tarhana çorbası tarifi ve daha birçok pratik çorba tarifi için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Servis Önerisi;

Eğer ki sarımsak ya da nane gibi aromatik lezzetlerden hoşlanıyorsanız çorba üzerine bir miktar sarımsak rendeleyerek ya da nane serperek farklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Tarhana Çorbası Yapımı:

1. Uygun bir tencere içerisine zeytinyağı dökülür ve salça eklenerek kavrulur.
2. Ardından 5 su bardağı sıcak su dökülerek iyice karıştırılır.
3. Toz halde olan tarhana üzerine 1 bardak su ekleyip tarhana tamamen açılana kadar çırpın.
4. Su ile açmış olduğunuz tarhanayı tencere içerisine döküp karıştırın.
5. Son olarak baharatları ekleyerek lezzetlendirin ve 20 dakika orta ateşte pişirip sıcak servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER