Saç ve Cilt Bakımında Ceviz Yağının Faydaları

Omega-3 ve yağ asitleri bakımından oldukça zengin olan ceviz yağı, kalp sağlığını korumanın yanı sıra, saç ve cilt sağlığı için de oldukça önemli bir bakım maddesi.

kapak_ceviz_yagi

Saç Bakımında Ceviz Yağının Faydaları
1)      Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, ceviz yağı tam size göre. Ceviz yağı saçınızı besleyerek hızla uzamasını sağlayacaktır. Haftada 3 kere saçınıza uygulayacağınız ceviz yağı kürü ile farkı görebilirsiniz.
2)      Ceviz yağı, içerdiği yoğun proteinler sayesinde saç derisindeki ölü hücreleri yok eder. Böylece saçınızın nemlenmesini sağlaya. Saç dökülmelerinizi azaltır. Düzenli kullanımı saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırır.
3)      Eğer kepek sorunlarıyla uğraşıyorsanız, haftada 2 kere banyo öncesi saçınıza uygulayacağınız ceviz yağı kürü bu problemden kurtulmanızı sağlayacak.
Cilt Bakımında Ceviz Yağının Faydaları
1)      Ceviz yağı içerdiği aminoasitler ve E vitamini sayesinde cildinizi yıpranmaya karşı güçlendirerek onarır. Cildinizin elastikiyetini arttırır. Bu sayede cildinizi yaşlanmanın etkilerine karşı da korur.
2)      Ceviz yağını, deriyi kurutan ve pul pul olmasına neden olan sedef veya egzama hastalığı tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilirsiniz. Her cilt tipi farklı olduğu için, cildinizin ceviz yağına nasıl tepki verdiğini önceden test etmeniz gerekmektedir.
3)      Ceviz yağının en çok ayak mantarı enfeksiyonu için önerildiğini biliyor muydunuz? Ceviz yağını mantarlı bölgeye sarımsak gibi diğer mantara iyi gelen bitkilerle karıştırıp sürebilirsiniz. İstenmeyen mantar hastalığınızdan bu sayede doğal bir yöntemle kurtulabilirsiniz.