Süt Burger Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 745
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Süt Burger Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Et burger, tavuk burger, cheese burger ve daha onlarcası… İsimlerini bile okurken ağzımızın sularını akıtmaya yeten lezzetlerdir. Hele ki yanında bir de patates kızartması varsa, o parmaklar lezzetten yenecek demektir. Neyse, konumuz bu değil. Konumuz bu kez süt burger! Evet, süt burger; ilk kez tanışacak olanlar hiç pişman olmayacak şimdiden söyleyelim.

Çocukların da çocuk kalanların da bayılacağı bir tat olmaya aday olan süt burgeri kendiniz hazırlayın da puanlayın bakalım. Bol vitaminli, bol lezzetli süt burger nasıl yapılır tüm detaylar videomuzda.

Süt burger tarifi, süt burger nasıl yapılır, süt burger hazırlanışı, evde süt burger yapımı, kolay süt burger nasıl yapılır ve daha birçok farklı lezzet MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Süt Burger Yapımı:

1. İlk olarak bir karıştırma kabı içerisine 1 paket krem şanti ve krema alınıp çırpılır.
2. Hafif kıvam alan kremaya bal ve süt eklenerek yoğun kıvama gelene dek çırpılmaya devam edilir ve beklemesi için buzdolabına kaldırılır.
3. Ardından başka bir karıştırma kabına yumurta ve şeker alınarak şeker eriyene kadar çırpılır.
4. Daha sonra sıvı yağ ve süt eklenir. Son olarak diğer malzemeler eklenerek yoğun bir hamur elde edilir.
5. İnce bir krep tavasına hamurdan birer kepçe dökülerek her iki tarafı pişirilir.
6. Pişen her iki hamur arasına hazırlanan kremadan sıkılır ve hafifçe her tarafına yayılması için bastırılıp, servis edilir.

EN ÇOK İZLENENLER