Yumurta Dolması Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,70/5 Toplam: 6.930 Oy
view 74.703
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
5

Yumurta Dolması Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

ğıBiraz karışık geliyor olabilir ama iş aslında çok kolay. Neden? Çünkü artık hayatınızda yemek okulu var! Peki, yemek okulu nedir? “Yumurta bile kıramam” lafını tarife(!) gömmektir. Artık her şeyin bir yolu var, yemek yapmanın yolu da yemek okulundan geçiyor. İlk olarak yumurta dolması tarifi ile başlayalım dedik.

Biber dolmalarına, yaprak sarmalarına alışan bizler, yumurta dolması hakkında fazla bilgi sahibi olmayabiliriz. Belki birçoğunuz biliyorsunuz, belki de yeni öğreniyorsunuz. Yumurta dolmasının temeli Mudanya’da atılıyor. Taptaze yumurtalar önce haşlanıyor sonra harç ile harmanlanıp ortaya şahane bir lezzet çıkıyor. Yumurta dolması ve bunun gibi farklı tarifler ilginizi çekiyorsa size bir önerimiz daha olacak; Ispanaklı yumurta tarifi bu linkte.

Her an taze yumurtalar elinizin altında ise şanslı kesimdensiniz. Fakat özellikle şehir hayatının “tozunu” yutanlar için “taze” kavramı zaman zaman anlamını yitirebiliyor. İşte bu noktada Migros size farklı çözümler üretiyor. Yılın her mevsimi tazeliği evlerinizle buluşturuyor. İster dalından koparılmış meyveler, ister mis kokusu ile evinizi saracak olan sebzeler… Hepsi ilk günkü tazeliği ile sizi Migros’ta bekliyor. Oturduğunuz yerden alışveriş keyfini de size sunuyoruz. Sanalmarket’ten vereceğiniz siparişiniz ile istediğiniz her şey bir tıkla yanınızda. Merak ettiğiniz her şey bu linkte. Migros dünyasına hoş geldiniz!

Yumurta Dolması Yapımı:

1. Yumurtaları beyazlarına zarar vermeden soyun ve uzunlamasına ikiye bölüp sarılarını alın.
2. Yumurta sarılarını pürüzsüz hale gelmesi için süzgeçten geçirin ve bir kaba alın.
3. Mayonez, tuz ve biberi ekleyip karıştırın.
4. Yumurta beyazlarının tabakta kaymaması için tabağa değecek kısımlarını çok hafif kesin.
5. İsterseniz sıkma torbasıyla isterseniz bir kaşık ile yumurta sarılarını beyazların içine doldurun ve servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER