Ayva Tatlısı Tarifi
1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
4,00/5Toplam: 1 Oy
view 57.611
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Ayva Tatlısı Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Diğerlerine göre zor bir meyvedir ayva… Onun hakkında ne tamamen tatlı denir ne de tatsız… Ne şöyle sulu sulu denir ne de hiç faydasız…. Bu yüzden her damak tadı tarafından pek kabul göremez.

İşte size ayvayı yedirecek bir tarif! Ama öyle kötü sonlar gelmesin aklınıza, onun her lokmasında mutluluk hormonlarınızın harekete geçmesini sağlayabilir, vitamin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Birçok tatlıya göre daha masum olan ayva tatlısı, diyet yapanların da ucunu kaçırmadan tercih edebilecekleri bir lezzet.  Neyse; sözü daha fazla uzatmayalım; “Tatlı dediğin meyveli olmalı!” diyenler, “Tatlı dediğin şerbetli olmalı!” diyenler birleşin! Çünkü biz bu tarifte meyve ve şerbetin gücünü birleştirdik ve onu seveceğinizden neredeyse eminiz.

Soyup dilimlediğiniz ayvaları tarçın ve karanfilin büyülü kokuları eşliğinde suda haşlayarak çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz ayva tatlısı, göreceğiniz üzere son derece pratik! Tatlı krizlerine anında cevap olabilecek, habersiz gelen misafirleri şaşırtacak kadar etkili ayva tatlısı için daha fazla geç kalmayın ve tarifin detayları için hemen videomuzu izleyin. Şimdiden ayvalar, bal, şeker olsun!

Ayva tatlısı yapımı, ayva tatlısı tarifi, ayva tatlısı yapılışı, ayva tatlısı malzemeleri, ayva tatlısı hazırlanışı, ayva tatlısı nasıl yapılır, ayva tatlısı nasıl hazırlanır, pratik ayva tatlısı, nefis ayva tatlısı, ev yapımı ayva tatlısı ve daha birçok tatlı tarifi için bizi takip etmeye devam edin.

Ayva Tatlısı Yapımı:

1. Ayvaları hafif derin bir tencereye ekleyin.
2. Ardından geri kalan tüm malzemeyi ekleyip orta ateşte 20-25 dk kadar kapağını kapatarak ayvalar yumuşayıncaya kadar pişirin.
3. Soğuduktan sonra üzerine kaymak ve kırık Antep fıstığı ekleyerek servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER