Bahçıvan Çeçil Peynirli Börek
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 245
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
10

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Malumunuz; börek birçoğumuzun âdeta besin piramidinde vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Elimize ne geçse börek içi yapabildiğimiz becerimiz sayesinde kalorilerle başa çıkması biraz zor olsa da kahvaltıları ya da beş çaylarını çok daha lezzetli ve özel hale getirmeyi iyi biliyoruz. Eğer bu söylediklerimiz size de çok tanıdık geliyorsa sıradaki tarifimizi sevme ihtimaliniz oldukça yüksek; çünkü Bahçıvan Çeçil Peyniri’nin katkılarıyla nefis bir börek hazırlıyoruz, üstelik çok pratik!
Ne fırın ısıtması ne de hamur açması ile sizi yoracak, bir tavada döndürmeyle hemen hazır olacak bu nefis böreğin yapımını öğrenip siz de ev halkını leziz bir sürpriz ile karşılayabilirsiniz. Yanına da taptaze yeşillikler, renk renk reçeller eklerseniz ne âlâ! Detaylar videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

YAPILIŞI:

1. Sos İçin olan tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın.Tavayı yağlayın bir adet yufkanın tamamını yerleştirin.
2. Bir buçuk yufkayı da elinizle parçalayın ve rastgele yufkanın üzerine yerleştirin ardından sostan 3-4 ye ek kaşığı ilave edin.
3. Çeçil peynirini ilave edin sostan 1-2 yemek kaşığı ekleyip üzerine bir buçuk yufkayı elinizle parçalayarak ekleyip üzerine kalan sosu dökün tavaya koyduğunuz ve dışarıda kalan yufkanın kenarlarını kapatıp ocağın altını hafif kısıkta açın ve çevirerek iki tarafını da pişirip servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER