Erik Hoşafı Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 863
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Erik Hoşafı Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

En bayıldığımız meyveler arasındadır erikler. Televizyon karşısında iyi bir atıştırmalık da olur besleyici bir ara öğün de.

Erikleri meyve olarak tüketmek en faydalısı olsa da onları şöyle kütürdeterek tüketmeyi sevmeyenler, onların faydasından eksik mi kalsın? Kalmasın elbette, erik yoksa hoşaf tüketsinler!

Kompostosu, reçeli, marmelatı ve pekmezini bildiğiniz eriğin hoşafı ile tanışıp onu tüm yiyeceklerinizin yanına yakıştırın; çünkü o, bol lifli yapısı sayesinde sindiriminizi de kolaylaştırıyor. Aynı zamanda kalbi koruyor, hafızayı güçlendiriyor, enerji veriyor, kemik sağlığına önemli katkılarda bulunuyor.

Erik sevmeyenlerin bile hayır diyemeyip lıkır lıkır tüketeceği, lezzeti ve rengi ile kendine aşık eden, geleneksel sofraların baş tacı, biraz babaanne biraz anne önerisi, sıcak havalar için serinletici alternatif, şahane bir hoşaf tarifinin tüm detayları videomuzda.

Erik hoşafı nasıl yapılır, erik hoşafı tarifi, erik hoşafı faydaları, erik hoşafı hazırlanışı, erik hoşafı nasıl hazırlarım, erik hoşafı nasıl yaparım, evde erik hoşafı yapımı ve daha birçok farklı içecek tarifi MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Erik Hoşafı Yapımı:

1. Tencere içerisine şeker ve su ekleyip orta ateşte kaynatın.
2. Şeker eridikten sonra karanfil ve tarçını ilave edip 1-2 dakika daha kaynatmaya devam edip kuru erikleri ekleyin.
3. Erikleri ekledikten sonra renklerini salana kadar 15 dakika boyunca kaynatın ve ocaktan alın.
4. Oda sıcaklığında soğuyan şerbeti süzüp servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER