Fırında Bütün Tavuk
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 1 Oy
view 2.551
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Akşam yemeğine özel bir misafiriniz varsa aklınıza gelen ana yemek seçenekleri genelde et veya tavuktan oluşur. Özellikle bütün tavuk, basit yapımı ve daha ekonomik olması sebebi ile âdeta kurtarıcı seçenekler arasında yer alır. Basit bir hazırlık ile fırına yollanıp pişirmeye bırakılan tavuklar, harika sonuçları ile sofraya sonsuz bir güzellik katar.
Sizin de aklınızda yapımı ile pratik, sonuçları ile pek iddialı olsun istediğiniz bir yemek var ise karşınızda fırında bütün tavuk tarifi!

Fırında bütün tavuk yapılmaya karar verildiyse genel olarak düşülen hatalardan biri, tavuğu sadece bir borcama koyup pişirmeye bırakmak olur; ancak bu kez ufacık bir farklılık katarak tüm ezberleri bozmaya kararlıyız. Nasıl mı? Bal sayesinde tavuğun daha iyi kızarmasını sağlayacak, hardal ve ketçap sayesinde tavuğu iyice lezzetlendirip karşı konulamayacak bir hale getirecek sos hazırlayarak! Bu etkili sos ile boyadığınız tavuğun, birçok özel restoranda tonla para ödeyip yiyebileceğiniz kadar lezzetli olacağının garantisini verebiliriz! Sunumu için de mevsim yeşilliklerinden yararlanırsanız göz zevkine önem verenleri de kalbinden yakalayabilirsiniz.
Hadi daha fazla geç kalmadan fırını ısıtın ve derhal videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

Fırında bütün tavuk tarifi, fırında bütün tavuk yapımı, fırında bütün tavuk yapılışı, fırında bütün tavuk nasıl yapılır, fırında bütün tavuk sosu, fırında bütün tavuk nasıl daha iyi kızarır, iyi kızarmış fırında bütün tavuk, fırında bütün tavuk hazırlanışı, fırında bütün tavuk nasıl hazırlanır, fırında bütün tavuk malzemeleri ve daha birçok farklı tavuk tarifi için bizi takip etmeye devam edin!

YAPILIŞI:

1. Tüm malzemeleri bir kabın içerisine alıp çırpın.
2. Ardından bütün tavuğun heryerine bir fırça yardımı ile sostan sürün.
3. Bütün tavuğu fırın torbasına koyup 180 derecede üzeri kızarsan kadar 40-45 dakika kadar pişirip servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER