Izgara Palamut Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
5,00/5 Toplam: 1 Oy
view 1.556
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Izgara Palamut Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Pişirme yöntemlerinden ızgaraya, balık türlerinden palamuta bayılanlar, bugün şahane bir sofra kurmaya ne dersiniz? En güzel yeşillikleri, en samimi dostlarınızı toplayın sofranıza, keyfinize keyif, afiyetinize afiyet katın. “Balığa limon sıkılır mı, sıkılmaz mı?” sorusunu aranızda çevirin, tatlı tatlı tartışmalara girin. Sofranız ister mükellef ister sade olsun, başrol sahibi kesinlikle ızgara palamut olsun. Hem hafif hem bol omega 3’lü hem de nefis bir tarif olan ızgara palamut nasıl yapılır tüm detaylar videomuzda. Şimdiden afiyet olsun!

Izgara palamut nasıl yapılır, ızgara palamut tarifi, pratik ızgara palamut yapımı, kolay ızgara palamut hazırlanışı ve daha birçok lezzet için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Izgara Palamut Yapımı:

1. Fileto halde çıkarılmış olan balıkların her iki tarafını eşit bir şekilde değirmen tuz ve değirmen karabiber kullanarak lezzetlendirin.
2. Balıkların üzerine yine her iki tarafına eşit olacak şekilde zeytinyağı gezdirilip pişmeye hazır halde bekletilir.
3. Kullanılacak olan döküm tava ocak üzerinde mümkün olduğunca kızdırılmalı.Yeteri kadar kızdırdığınız tavaya balıkları yerleştirin ve 3 dakika boyunca pişirin.
4. Ardından diğer yüzeyini çevirip aynı şekilde 3 dakika daha pişirin ve tabağa alın.
5. Yanında arzu ettiğiniz garnitür ile servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER