Mandalina Reçeli
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 1 Oy
view 3.023
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
10

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Mevsim meyvelerinden yılın diğer dönemlerinde de ayrı kalmamak için denenmesi gereken 2 lezzetli yol vardır: Reçel yapmak ve dondurmak. Eğer ki siz de mandalina âşığıysanız ve ondan hiçbir zaman ayrı kalmak istemiyorsanız onu küçük bir başkalaşıma uğratıp ondan nefis bir reçel yapmaya hazır mısınız? En az mandalinalar kadar lezzetli olan bu fikre bayıldıysanız gelin peşimizden!
Kahvaltıların olmazsa olmazı, peynirlerin yoldaşı, ekmeğin en yakın dostu reçellerin, en C vitamini dolu olanıyla tanışın; karşınızda mandalina reçeli!
Biraz tarçın, limon ve bolca şekerin de yardımıyla kaynamaya bırakılan mandalina dilimleri; sofranıza renk, bedeninize sağlık olmak için tencere içerisinde âdeta kıpır kıpır bir heyecan yaşıyor! Hazırlanışı pratik, yemesi pek keyifli bu reçele çocuktan yetişkine herkesin bayılacağından eminiz. Eğer siz de hazırlıklılara başlamak için hevesliyseniz hemen videomuzu izleyin, şimdiden afiyet olsun!

YAPILIŞI:

1. Mandalinaları kabuklarından ayıklayıp dilimleri ortadan ikiye bölüp tencereye ekleyin.
2. Ardından üzerine şekeri ilave edip kısık ateşte kaynamaya bırakın kaynayınca diğer malzemeleride ekleyip ara sıra karıştırarak reçel kıvama gelene dek pişirip servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER