9 Adımda Parti Sonrası Temizlik

Panik yapmak yok! Ev partisi sonrası evin savaş alanına döndüğünü tahmin edebiliyoruz! Aslında temizlik yapmak sanıldığı kadar zor bir şey değil. Sadece sistemli olmak önemli. Şimdi derin bir nefes alın ve aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

parti

1. Temizliğe başlamadan önce sizi rahatlatacak bir müzik açın. Açacağınız müziğin gece boyu dinlediklerinizden farklı olmasına dikkat edin. Klasik müzik en ideal tercih olacaktır.

2. Temizliğe koyulurken ise elinize bir çöp poşeti almakla işe başlamalısınız. Etrafta ne kadar kapak, cips poşeti, boş şişe gibi şey varsa toplamalı ve atmalısınız. Tüm çöpler ortadan kalktığında ortamın biraz şekillenmeye başladığını hissedip daha da motive olacaksınız.

3. Daha sonra etrafta ne kadar boş tabak, bardak gibi mutfak gereci varsa, ait oldukları yere götürün. Tabakları ve bardakları sudan geçirip makineye atın. Bu sayede siz odayı toplarken onlar temizlenmiş olacak. Eğer makineniz yoksa odaya geri dönüp aşağıdaki adımları izleyin.

4. Partinin gerçekleştiği odada etrafa dökülüp saçılanlardan ötürü oluşmuş bir lekeye rastlarsanız, uygun bir leke çıkarıcı kullanarak öncelikle onları temizleyin.

5. Sonra gece boyu ezilmiş olan koltuk yastıklarınızı çıkarıp, vurarak içlerindeki tozlardan kurtulun. Şu an için yastıklarınızı başka bir odaya taşımak akıllıca olacaktır.

6. Burada elektrikli süpürge devreye girecek! Yastıklarını çıkardığınız koltuklarınızı ve yerleri iyice süpürerek temizleyin.

7. Yastıklarınızı ait oldukları yerlere geri yerleştirin. Temizliğiniz büyük ölçüde bitti. Gülümseyebilirsiniz!

8. Yerleri paspas ve yüzey temizleyici ile silin. Bir toz bezi ile etraftaki tozları da şöyle bir aldıktan sonra tüm işiniz bitmiş olacak.

9. Unutmadan; eğer bulaşık makineniz yoksa ve tüm bulaşıklar mutfakta kaldıysa onları yıkamaya geçebilirsiniz.

Her yer tertemiz olduğuna göre artık kendinize bir kahve hazırlayıp, koltuğunuza yayılarak başarınızı kutlamanın tam zamanı!