Aksiyon Kamerasının Diğer Kameraları Kıskandıran 5 Özelliği

Muhteşem bir video kurgulamak için nokta atışı bir seçim yapmanız gerekse, tercihiniz aksiyon kamerası olabilirdi. Çünkü, normal bir kamerayı konumlayamayacağınız her yerde aksiyon kamerası imdadınıza yetişiyor ve yerden 1o bin fit yüksekte uçan kuşlarla bile havada süzülebiliyor…

aksiyon kamerası

Akıllı telefonların kamera performansı artınca, ağır ve hantal kameraların yüksek çekim gücüne olan ihtiyaç da azaldı. Aksiyon kameraları ise, akıllı telefon kameralarının şanını, ufak boyutları, hafiflikleri ve geniş açı lensleri ile çoktan geride bıraktı.

1. Aksiyon kameranızı, çekimlerinizde fark yaratacak aksesuarlar ile donatabilirsiniz. Çünkü bu kameralar pek çok aksesuar seçeneği sunuyor. Aksiyon kameranız için her duruma uygun bir aksesuar bulabilirsiniz. Bu aparatlar sayesinde kamerayı ister kaskınıza, ister kolunuza, ister bisikletinize rahatlıkla bağlayabilirsiniz.

2. Aksiyon kameraları hayatımızdayken, cep telefonunuzu suya düşürmekten korktuğunuz günleri unutsanız iyi olur. Çünkü bu minik teknoloji harikaları, sadece su altı fotoğraflar çekmek için bile oldukça fantastik.

3. Kaskınızda bir kamera taşıyabileceğiniz aklınıza gelir miydi? Bir bisiklet üzerine kamera monte etmenin imkansızlığını ortadan kaldıran aksiyon kameraları, çarpmaya, darbelere ve ısıya karşı dayanıklı. Sulu senaryolar için de ekstra kılıfa ihtiyaç bırakmıyor.

aksiyon kamerasının özellikleri

4. Android ve iOS uygulamasıyla aksiyon kameralarının uzaktan kumanda özelliğini kullanabiliyor ve çektiğiniz görüntüleri rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. GPS özelliği ile hız ve konum verilerini izleyebiliyor ve kaydedebiliyorsunuz.

5. Titreme ve sarsıntıyı en aza indiren sabitleme teknolojisi steady shot ve kısa aralıklarla çekilen fotoğrafların kısa film oluşturacak şekilde birleştirilmesi olarak tanımlayabileceğimiz time-lapse özelliği ise fazlasıyla tatmin edici.

Ekstrem sporlara meraklıysanız ve hızı seviyorsanız, aksiyona her an hazır olan bu tasarım harikası teknoloji ürününü asla kaçırmamalısınız. Sörf, kayak, bisiklet, sualtı, motor sporları ve daha pek çok alanda kullanılabilecek olan aksiyon kamerası ile ilham verici projeler sizi bekliyor. Eskiden aksiyon filmleriyle sadece beyaz perdede yaşayabilediğimiz heyecan, şimdi aksiyon kamerası ile cebimizde. Olağanüstü videolar paylaşmaya meraklı iseniz, çok keyifli değil mi?

Heyecan verici son teknoloji ürünlerini incelemek için tıklayın!