Düşük Bütçeyle Gidebileceğiniz 10 Egzotik Ülke!

Yaz geliyor! Artık yavaş yavaş tatil planları yapmanın vakti geldi! Bu sene tatile ayıracak çok paranız yoksa, yazımızı okuyun! İşte düşük bütçeyle de gidebileceğiniz 10 egzotik ülke:

tatil

1) Tayland

Tayland’da ucuz bir tatil geçirmek istiyorsanız, başkent Bangkok’ta daha az vakit geçirmeniz gerekiyor. Bangkok ne kadar görülesi bir şehir olsa da, Tayland’ın diğer şehirlerine göre yemek ve konaklama fiyatları oldukça yüksek. Fotoğrafta da görebileceğiniz Khao Phing Kan diğer adıyla James Bond’un Adası, egzotik güzelliğiyle doğaseverleri karşılıyor. Ayrıca Tayland’ın birçok yerinde kaplanları yakından görebilir, hatta onları sevebilirsiniz.

2) Endonezya

Endonezya’nın 240 milyon popülasyonuyla dünyanın en kalabalık 4. ülkesi olduğunu biliyor muydunuz? Endonezya, görmeye alışık olmadığımız şekilde birçok küçük adacıktan oluşmuş bir ülke. Görmeniz gereken şeyler arasında hala aktif olan volkanlar, izole edilmiş şehirler, tertemiz kumsallar ve Endonezya’nın yerel Legong dansı bulunuyor.

3) Malezya

Güney Asya’nın kalbinde bulunan Malezya’nın bu listeye girmesine şaşırmamışsınızdır; çünkü başkent Kuala Lumpur popüler turistik yerlerinden biri. Malezya, Güney Asya’nın en çok turistik amaçla ziyaret edilen ülkesi. Yıl boyunca tropikal iklime sahip olan bu ülke, zengin etnik mirası, el değmemiş plajları, egzotik adaları ile size hiç görmediğiniz manzaralar ve edinmediğiniz tecrübeler katacak. Lüks otelleri tercih etmeyerek ve yemeğe ayırdığınız bütçeyi biraz kısarak bu egzotik şehirde az masrafla uzun süre kalabilirsiniz.

4) Filipinler

105 milyonun üzerinde nüfusa sahip Filipinler, dünyanın en hızlı nüfus artışına sahip ülkelerinden bir tanesi. Kalabalık şehirleri, aktif volkanları, 2000 yıllık pirinç tarlaları, çeşit çeşit adalarıyla dünyanın en egzotik ve kalabalık ülkeleri arasında. 7000’in üzerinde adasıyla dünyanın en uzun kıyı şeridine sahip ülkelerinden olan Filipinler’de, insanlar mutlu ve güler yüzlü. Haziran-Kasım arası yağmurlu olan Filipinler’de hava hep sıcak. Bozulmamış beyaz kumsalları ve yağmur ormanlarıyla harika manzaralar sunan bu ülkede hizmet sektörü çok gelişmiş ve aynı zamanda ucuz. Filipin adaları arasında gezmek için her türlü araç mevcut. Günlük 30-40 lirayla güzel bir tatil geçirebileceğiniz, doğaya doyacağınız, alışılmadık tecrübeler yaşayacağınız bu ülkeye mutlaka seyahat etmelisiniz.

5) Arnavutluk

Avrupa’nın güneydoğusunda yer alan Arnavutluk, düşük bütçe ile gezebileceğiniz Avrupa ülkelerinden biri. Yaz ayları çok kurak geçtiği için bahar ayları ziyaret edilmesi en uygun zaman. Başkent Tiran, yaklaşık 500 sene Osmanlı idaresinde kalmış, 1912’de Balkan Savaşları sırasında Osmanlı’dan ayrılmıştır. Tiran’da bu dönemden kalma birçok tarihi eser bulunmaktadır.

6) Bulgaristan

Çok para ayırmadan seyahat edebileceğiniz bir diğer Doğu Avrupa ülkesi ise Bulgaristan. 7 milyon nüfusa sahip ülke, Türkiye’nin de sınır komşusu. Arabayla ya da otobüsle seyahati tercih ederseniz ulaşım masrafınız minimuma inecektir. Ülke içinde de yeme-içme ve konaklama fiyatları çok uygun. Bir hafta sonunuzu bu geziye ayırıp uygun fiyata hayalinizdeki tatili yaşayabilirsiniz!

7) Yunanistan

Ülkedeki ekonomik kriz yüzünden turistik gezi fiyatları düşmüş durumda. Yunanistan’ı ziyaret etmek ülke ekonomisine de katkıda bulunmanız anlamına geliyor. Uzun zamandır Yunanistan’ı görmek istiyorsanız, şimdi en uygun zaman!

8) Portekiz

Ziyaret etmeyi dikkate alabileceğiniz bir diğer Avrupa ülkesi de Portekiz. Ülkenin şu anki ekonomik durumu yüzünden hayat pahalılığı önemli oranda düşmüş durumda. Lizbon ve Porto gezmek için en popüler şehirler. Portekiz aynı zamanda insanlarıyla ve şehir hayatıyla Türkiye’ye benzeyen bir ülke. İspanyol mutfağının en güzel örneklerini burada bulabilirsiniz. Portekiz’i ziyaret ettiğinizde hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

9) Ekvator

Eğer hem bir kumsalda dinlenmek, hem ilginç bir kültürü tanımak hem de biraz İspanyolca öğrenmek istiyorsanız sizin için en uygun tatil yerlerinden biri Ekvator. Ekvator, Güney Amerika’da, Peru ve Kolombiya’nın arasında yer alan küçük bir ülke. Bu ülkede hayat pahalılığı minimum düzeyde ve gezip görülecek çok fazla egzotik şehir bulunuyor.

10) Uruguay

Uruguay, Güney Amerika ülkelerinden en güvenli ve moderni. Şehir hayatını gözlemlemek, aynı zamanda kumsalda rahatlamak istiyorsanız başkent Montevido’yu görün deriz.

 

Egzotik ülkeleri ziyaret ederken güneşe dikkat! Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumayı unutmayın! Migros Sanal Market’ten uygun fiyata temin edebileceğiniz güneş bakım ürünleriyle hayalinizdeki tatili sorunsuz geçirin!

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/scview/32080-gunes-bakim