Her Gün Ananas Suyu İçerseniz Vücudunuzda Olabilecek 6 Mucize Durum!

Tropikal denince ilk akla gelen, iki ele birer tane alınca 10 saniye sonra otomatikman dans etmeye başlatan, ayıklaması dert gibi görünen ama ağza bir kere değdi mi kendine aşık eden efsane tropik…Eğer her gün ananas suyu içerseniz vücudunuzda mucize değişimler olabilirmiş. Bizden söylemesi!

ananas

1- Eğer karnınız açken ananas suyu içerseniz, uzun süre tok hissedersiniz ve dahası kilo vermenize de destek olur.

2- Tiroit sorunu yaşayanlara iyi gelir. Düzenli ananas suyu tüketimi, tiroit bezlerine olumlu etki eder ve şikâyetleri dindirmeye yardımcı olabilir.

ananasin-faydalari

3- Güçlü bir potasyum kaynağı olduğundan, ananas suyu spor yaralanmalarınıza iyi gelir. Dahası kramp oluşumunu da önlemeye yardımcı olur.

ananasin-yararlari

4- Ananas suyu güçlü bir antioksidandır, bu nedenle vücudunuzdaki toksiklerin atılmasına yardımcı olur ve özellikle sabah içildiğinde bedeninizi temizler.

ananas-saglik

5- İçeriğindeki bromelayin ile dişlerinizi korur ve plak oluşumunu önler. Dişlerinizin beyazlamasını sağlaması da cabası.

ananas-saglikli-yasam

6- Ananas suyu kartal bakışların da sırrı olabilir mi? İçerdiği A vitamini ile göz sağlığınızı korur, bakışlarınızı daha keskin yapabilir.

ananas-suyu

Ananas suyu bedeninize fayda sağlarken, ananas da cildinizi düşünüyor. Sizin için ananaslı maske tarifleri de yaptık hem de en şipşak cinsten.