Böceklerden Kurtulabilmek İçin 5 Doğal Yöntem

Evinizi ne kadar düzenli olarak temizleseniz de bu durum, bazı böceklerin uzak durmasına yetmez ve evinizi onlarla paylaşmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumun olmasını istemiyorsanız gerekli önlemleri almanın tam zamanı! Nasıl mı? İşte böceklerden kurtulabilmek için tamamen doğal 5 yöntem.

1. Soğan ve Karbonat

Hamam böceklerinden kurtulmanın bir diğer yöntemi de soğan ve karbonattan yararlanmaktır. 1 adet soğanı ince ince doğradıktan sonra üzerine 1 çay kaşığı kadar karbonat ekleyin. Daha sonra böceklerin gezindiği yerlere bu karışımdan az miktarlarda paylaştırın. İşlemi her gün tekrarlayarak hamam böceklerinden kurtulun.

2. Pire otu ya da Kasımpatı

Eğer ki bir bahçeniz varsa ve yetiştirdiklerinize böcekler tarafından zarar verilmesinden şikâyet ediyorsanız bu yöntem tam size göre olabilir. Bahçenize bolca pire otu ya da kasımpatı ekerek yetiştirdiklerinizi karınca, yaprak biti, mayt gibi böceklerden koruyabilirsiniz.

3. Deterjan ve Nane Yağı

Evinizin tavanlarında sürekli yeni bir örümcek ağı görmekten bıktıysanız bu yöntemi hemen uygulayın deriz! 200 ml su ve ¼ çay kaşığı kadar sıvı deterjanı karıştırıp içerisine 5-10 damla kadar nane yağı ekleyin. Hazırladığınız karışımı bir sprey şişesine doldurup örümcekten şikâyet ettiğiniz bölgelere en az haftada bir kez püskürtün. Bu yöntem sayesinde örümcekleri öldürmeden uzak tutabilirsiniz.

4. Tarçın

Genellikle hamam böceği olmayan ev olur da karınca olmayan ev pek olmaz. Eğer sizin evinizde de bolca karınca dolanıyorsa tarçından yararlanabilirsiniz. Karıncaların dolandığı bölgelere tarçın serperek yoğun koku ile karıncaların uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

5. Kişniş

Özenle büyüttüğünüz bitkilerin zarar görmesini durdurmak için çok kolay bir yöntem daha var sırada! Kişniş otunu 10 dakika kaynatın. Güzelce süzdükten sonra bir sprey şişesine doldurun ve bitkilerin üzerine püskürtün. Kısa zamanda bitkilerinizin zararlı böceklerden kurtulup sağlığına kavuşmasını sağlayın.