Yeni Anneler için Kolay ve Pratik Güzellik Önerileri!

Kötü haber; Yeni anne olmuş biri olarak aynanın karşısında 5 dakika bile geçiremiyorsunuz, görüntünüz sizi oldukça rahatsız ediyor ve pijamalarınızı çıkarıp giyinmek için bile zor vakit buluyorsunuz. İyi haber; Birkaç küçük ipucuyla uykusuzluğunuzu gizleyebilir ve gayet havalı bir anne olabilirsiniz! İşte yapmanız gerekenler:

Şişmiş gözler

Hile: Bebeğinizin ısırma halkasını birkaç saat buzdolabına koyun. Uzanın ve halkayı gözlerinizin üzerinde bekletin. Bu sayede gözünüzdeki şişlik inecek ve bir sonraki uykusuz geçen geceye kadar uykusuzluğunuz gizlenecektir.

yeni anneler için öneriler

Sağlıksız tırnaklar

Hile: Eğer maniküre ayıracak vaktiniz yoksa ve tırnaklarınız gitgide sağlığını kaybediyorsa, her akşam yatmadan önce tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize bebek yağı sürün. Bu sayede tırnaklarınız 7 gün 24 saat sağlıklı ve parlak kalacak!

Woman pouring oil into palm

Woman pouring oil into palm

Yorgun bir yüz

Hile: Kirpiklerinizi kıvırın! Uyanık ve canlı görünmenin en hızlı yolu budur. Eğer kirpik kıvırıcı kullanarak vakit kaybetmek istemiyorsanız, kirpiklerinize birkaç kat maskara sürün. Parmak uçlarınızı birbirine sürterek ısıtın ve kirpiklerinizi tutup kaşlarınıza doğru çekin.

Duş alacak vaktiniz yoksa

Hile: Bu aralar köpük dolu bir küvette banyo yapmak size gerçekten büyük bir lüks gibi görünüyor değil mi? Hele ki hızlı bir duş alacak kadar bile vaktiniz yoksa. Bu yüzden size duş almanın yerini tutamayacak ama sizi biraz da olsa temiz hissettirecek bir ipucu verelim: Bir limonu ikiye bölün ve koltuk altlarınıza sürün. Limon kötü kokuyu nötrleyecek aynı zamanda da yapış yapış bir his bırakmayacaktır.

Saçınıza şekil verecek vaktiniz yoksa

Hile: Eğer akşam yatmadan önce hızlı bir duş alacak vaktiniz varsa, duş alın ve sonrasında saçınızı sıkı bir topuz yapın. Böylece uyuyun ve sabah kalktığınızda saçınızı açın. Saçlarınız sanki kuaförde yaptırmış gibi havalı dalgalara sahip olacak!

Gözlerinizin etrafında siyah halkalar oluştuysa

Hile: Akşamları uyumadan önce pamuk disklere biraz süzme peynir koyun, gözünüzü kapatın ve pamukları gözünüzün üzerine yerleştirin. 10-15 dakika bekletip yıkayın. Siyah halkaların yavaş yavaş yok olduğunu fark edeceksiniz!