Kadınların Diğer Kadınlar Hakkında Gülümseten Düşünceleri

Erkeklerin kadınlara bakışı yıllardır tartışılır durur. Peki kadınların birbirlerine bakışları nasıldır? İlk görüşte nelere dikkat ederler? Yapılan araştırmaya göre sonuçlar oldukça şaşırtıyor ve bir o kadar da gülümsetiyor.

 

İlk izlenim elbette çok önemlidir. Hepimiz ilk kez icabet edeceğimiz bir davet için günler öncesinden hazırlanmaya başlarız. Ne giyeceğimizden, ne konuşacağımıza kadar kafamızda tasarlarız. Peki karşımızdakinin bizim için neler düşüneceğini de tasarlayabilir miyiz? Bu araştırma sonuçlarını okuduktan sonra tasarlayabileceksiniz. Ancak davete hazırlanma süreci artık eskisinden daha çetin geçecek, orası kesin!

18- 45 arası kadınların katılımıyla gerçekleştirilen ankete göre bakın kadınlar ilk görüşte nelere dikkat ediyormuş:

kadınlar

  •   Diğeri ne kadar kilolu?

Ben ondan daha mı zayıfım yoksa daha mı kilolu? Eğer daha zayıfsa hemen kafada tilkiler iz sürmeye başlar. Acaba hangi diyeti uyguluyor, nasıl besleniyor, kesin spor yapıyordur… Eğer daha kiloluysa kısa bir “oh” çekme vaktidir ve yüzde hafif bir gülümseme oluşur.

 

  •  Ne giymiş, çok makyaj yapmış mı?

Ne giydiği aslında yine bir kıyaslama içermektedir. Ben ortama abartılı mı kaçtım; yoksa sönük mü kaldım? Makyajım abartılı mı? Yoksa ruh gibi mi görünüyorum? Diğer kadınlara bakarak aslında kendi analizimizi yaparız.

 

  • Elbise seçimi

Renklerinden tutun da kesimi, modeli, markasına kadar elbise hakkında fikirler yürüterek tüm detayları öğrenmek için can atarız. Yine söz konusu kendi elbisemizle kıyaslamadır, elbette.

  •  Saçlarının modeli

Saç modasını takip ediyor mu, rengi kendisine yakışmış mı? Yoksa o renk size daha mı çok yakışırdı?

BM4M8F Moody woman

BM4M8F Moody woman

 

  •  Boyu

Boyu sizden uzunsa yüzünüz biraz düşer ama çok geçmeden; olsun benim de yüzüm ondan daha güzel derken yakalayıverirsiniz kendinizi. Eğer boyu sizden kısaysa siz zaten ondan daha güzelsiniz boyu tartışmaya gerek bile yok.

 

  • Ten rengi sahte mi? Gerçekten bronz mu yoksa solaryum mu?

Tabii ki solaryum. Kış vakti güney yarım küreye tatile gitmemiştir herhalde. Yoksa gitmiş midir? Bakayım mayo izi var mı?

  • Mücevherleri

Kesin imitasyon, yoksa bu kadar gösterişli mücevherleri seçebilecek kadar zevkli değil.

 

  • Birlikte olduğu sevgilisi

Bu dalyan gibi adamın bu kadınla ne işi var ile tencere- kapak bulmuşlar birbirlerini arasında gidip gelen bir düşüncedir. Peki, kadınların erkeklerden ne beklediğini hiç düşündünüz mü?

Aslına bakarsanız hemcinsinizde dikkat ettiğiniz tüm özellikleri kendinizi tanımak için yapmaktasınız. Yaptığınız tüm kıyaslamalar kendinizin daha iyi olduğunu ispatlamak için. Bu tür kıyaslamalar öz güven eksikliğine işarettir. Bırakın ne giyilmişse giyilsin, siz davetin keyfini çıkarın. Gülümsemeyi ihmal etmeyin. Bir de unutmayın; tüm kadınlar çiçektir!

Kadınları anlamakta zorluk çekiyorsanız buraya buyurun: http://migrostv.migros.com.tr/kadinlari-anlamak-zor-mudur/

 

Zamandan Tasarruf Kılavuzu: Cildinize uygun bakım setleri ve makyaj ürünleri ile artık hemcinslerinizin ok gibi bakışlarınızın hedefi olmayacaksınız. Hemen www.sanalmarket.com.tr ‘ye girin ve cildinize uygun ürünleri sepetinize ekleyin. Siz saçlarınızı maşalarken cepten, netten, tabletten kolayca ulaşabildiğiniz Migros Sabal Market siparişiniz, yola çıktı bile!