Tertemiz Makyaj Fırçaları İçin El Yapımı Temizleme Suyu!

Makyaj fırçalarınızı ne sıklıkla yıkarsınız? Haftada 1, ayda 1. Sıklığı tam bilemiyoruz ancak bildiğimiz şu ki o masum fırçalar bakteri yuvası. Cildinizdeki küçücük bir enfeksiyonu içine hapseden bir de yetmezmiş gibi tüm yüzünüze bulaştırma potansiyeli olan fırçalarınızı sık sık temizlemek sizin lehinize. Geri gelelim bunu yapmak çok kolay. Piyasada bazı temizleme suları satılıyor ancak elinizde yoksa ve acil temizliğiniz geldiyse o halde bu reçete işinizi görecektir.

Bir kase zeytinyağına az miktarda şampuan sıkın ve azıcık karıştırın. Fırçanızı içine daldırın 1-2 dakika bekletin. Sonra suyla yıkayın, pırıl pırıl olacaktır.

firca

Bir diğer yöntem de bulaşık süngeri ve vücut şampuanı ile olan. Şampuanı süngerin üzerine dökün ve fırçanızı sürtün. Sonra su ile yıkayın, mis gibi olacaktır.

Püf noktası ise işin kurutma kısmı. Fırçalar hassas olduğu için kimyasal yıkamalar sonucunda fırçanın kılları yıpranabilir. Bunu önlemek için kuruturken mutlaka yan çevirin. Bu sayede fırçanız hem yıpranmayacak hem de hızla kuruyacaktır.