Yalnız Benim İçin Bak Çekik Çekik: Japonların Mucize Güzellik Sırları!

Her yere yakından da korkulacak diye bir şey yok. Bakınız Japon kardeşlerimizin boyu pek uzun değil ama güzellikleri ışık saçıyor. Bugün işte bu ‘güzellik’ kavramından yola çıktık. Hem de öyle bir yola çıktık ki öğrendiklerimiz ile yüzümüz gözümüz aydınlandı.

Ta ta ta taaaaa karşınızda Japon işi güzellik sırları!

1- Konjac Sünger Mucizesi!

Konjac süngeri duydunuz mu daha önce? Duymadıysanız kısaca özetleyelim. Bu sünger, bitkilerden elde edilen liflerin birleşiminden oluşuyor. Önemli özelliği, hassas ciltlerin tahriş olma olasılığını azaltması ve cildi en ince ayrıntısına kadar temizlemesi. Japonların bir numaralı sırrı da bu konjac sünger ki ciltlerindeki güzellik de bunun  en güzel kanıtı olsa gerek.

makyaj süngeri

2- Esanstan Gelen Güzellik!

Cildin doğal nemini ve parlaklığını sağlayan en az serum kadar etkili esanslar. Örneğin rahatlatan bir lavanta esansı olabilir. Cildinize dost, doğal esanslar yani kastımız. Lavantayı tonik olarak da kullanabilirsiniz. Bakın şurada tüm detayları ile ele almıştık.

esans

3- Krem Sürerken Dikkat!

Kremi, yağı ya da cildinize süreceğiniz her şeyi… Elinizle kremi tüm cildinize yayarak değil, bastırarak uygulayın. Yani sanki iki elinizi yanağınıza koyup çekiyormuş gibi. Bu, kan dolaşımını hızlandıracak ve cildinizin daha gergin olmasını sağlayacaktır.

cilt_bakımı

4- Daha Berrak Bakışlar İçin!

Bu yöntem ne kadar yapılır ya da doğruluğu nedir tartışılır :S Japonlar gözlerine soğuk damla damlatıyorlarmış, önce bir irkilme yaşansa da sonrasında göz beyazı daha berrak oluyormuş. Aman siz doktorunuza danışmadan denemeyin. Bir emin olamadık biz bu maddeden.

gözdamlası

5- Kâğıt Cilt Maskesi!

Cilt maskesi olarak kâğıt maskeleri tercih ediyorlar. Kâğıdın, yüzdeki fazla nemi alması sanırız tercih sebepleri.

maske

Güzellik ritüelleri yıl tanımıyor; daha önce de Asyalı kadınların güzellik sırlarını şu yazımızda kaleme almıştık.

Sahi pirinç suyu mucizesi ile tanışmış mıydınız?