O Anlatıyor Aslında: Vücudunuzun Daha Fazla Life İhtiyaç Duyduğunun 4 Sinyali

Aslında vücudumuz bize pek çok sinyal veriyor; gün geliyor ağrılarla kendini belli ediyor, gün geliyor sinirlerimizi zıplatıyor. Ama belli ediyor yani bir şekilde. Özellikle konu lif alımı gibi ciddi bir fayda ise, pek çok sinyal belirebiliyor bedenimizde. Sizin için o sinyallerden bazılarını araştırdık.

1- Lifler, midemizin önemli bir kısmını doldurur; tok da tuttuğundan bir süre acıktırmaz. Ancak ne zaman ki yemekten yarım saat ya da 1 saat sonra acıkıyorsunuz o zaman belli ki içerilerde bir yerlerde lif eksiğiniz var.

diyet

2- Midenizde şişkinlik hissediyorsanız bunun bir nedeni de az lif tüketimi olabilir. Çünkü lifler midenin temizleyicisi gibidir, sakinleştir, dinlendirir.

diyet-yaparken

3- Yemeklerden sonra şekerleme yapasınız geliyorsa bu da bir ‘az lif tüketimi‘ sinyali olabilir. Tabi eğer öğününüzde yoğurt varsa onun da rehavet etkisi olabilir o başka 🙂

uyku

4- Canınız sürekli şeker tüketmek istiyorsa bu da bir lif eksikliği sebebi olabilir. Eğer karbonhidrat ve lif ağırlıklı bir öğün yaptıysanız, vücudunuzun bunları yok etmesi zaman alır ve bu da acıkmanızı ya da tatlı krizinizi öteler. Aksi durumda, canınız yemekten hemen sonra bile bir şeyler çekebilir.

diyet-tatli-krizi

Madem bugün liften açtık klavyemizin konusunu, gelin lif zengini tarifler ile devam edelim. Şu linke tıklayarak tariflerimizi görüntülü olarak izleyebilirsiniz. Yemeğe daha var, şimdiden başlamaya ne dersiniz? 😉