Yeşil Kahvenin 10 İnanılmaz Faydası!

Kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi; yeşil çaydan sonra yeşil kahve… Bildiğimiz kahvenin kavrulmamış hali olan yeşil kahve, kavrulma işleminden geçmediği için faydalı etkilerini kaybetmemiştir. İçerdiği klorojenik asit sayesinde metabolizmayı hızlandırarak kalori ve yağ yakımı ile kilo vermek isteyenler için birebir bir sağlık kaynağıdır. Ayrıca vitamin, antioksidan ve aminoasit oranı da fazladır. Birçok insan yeşil kahveyi kilo vermeye destek olarak tüketmeye başladı bile. Siz de yazımızı okuyun ve bu doğa mucizesinden yararlanmaya hemen başlayın. Yeşil kahve nedir, nereden bulurum demeyin, Migros’tan kolayca ulaşabileceğiniz Shazili yeşil kahveyle sağlıklı bir hayata adım atın!  Doğa mucizesi yeşil kahve burada: 
İşte yeşil kahvenin faydaları… 
3-5 saat arasında metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir.- Halsizliği ve yorgunluğu önler, beyin faaliyetlerini hızlandırır ve enerji verir.
yeşil_kahve
İçerdiği klorojenik asit ve kafein sayesinde yağ yakımını hızlandırır, kilo vermenize yardımcı olur. Buna da göz atın: Yağlarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? O zaman mezoterapi yazımız sizin için burada!
Serbest radikallerin zararlı etkilerini önleyerek yaşlanmayı geciktirir.
Karaciğerde şeker üretimini destekleyen enzimi engelleyerek kilo vermeye ve tip 2 diyabet riskini azaltmaya yardımcı olacağı görülmüştür.

Colombian coffee plantation in the Andean valleys. Quimbaya, Quindio, Colombia. Triangle coffee.

İşlenmiş ve kavrulmuş olmadığı için güçlü bir antioksidandır.- Şeker hastalığına yakalanma riskini düşürür. Eğer genetik olarak şeker hastalığına yatkınlığınız varsa düzenli olarak yeşil kahve tüketmeye başlamanız, riski düşürecektir.

Hipertansiyon hastaları için birebirdir. Düzenli olarak tüketiminde iyileştirici etkisi vardır.

Yeşil kahve vücudun bağışıklık sistemini koruyarak hastalıklara yakalanma riskini düşürür.

Buna da göz atın: Bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin farklı yollarını denemek istiyorsanız, bağışıklık güçlendirici smoothie tarifimizi mutlaka izleyin!

Yeşil çay yaprağından 2 kat daha fazla antioksidan içerir, vücudu korur.