Geç Kahvaltıların Şahı 7 Hızlı ve Lezzetli Tarif

Günaydııııııın, iyi Pazar’laaar, mutlu sabahlaaar! Haftanın en bol pijamalı gününden herkese merhaba. Günlerden Pazar, modlardan keyif olunca biz de pek bir neşeleniyoruz. Pazar kahvaltılarının yeri bir başka olur diyenlere #iyigelecek geç kahvaltı önerileri hazırladık size. Meşakkat kelimesinden eser olmadığı, “hemen iki dakikada” benzetmesinin pelesenk olduğu tarifler hazırladık size. Siz elinizi yüzünüzü yıkayana kadar biz hemen şipşak anlatıveririz.1- Çılbır Tarifi!

Bu tarif insanı çılbırtır! 🙂 Şahane bir çılbır tarifi hazırladık. Tabi ki de yumurta ile başladık işe, durun durun krepler yolda!

cilbir
2- Ballı Krep Tarifi

Krepler hazır! Ballısını çekti canımız ama siz isterseniz şunlara da bir göz atın.

balli-krep
3- Taze Kekikli Cheddar Peynirli Tost Tarifi

Üşendiniz mi? 🙂 Kolay tarif veririz biz de! Taze kekik ile cheddarı birleştirmeyi denedik ve lezzeti sobeledik!

tost
4- Sucuklu Hellim Tarifi

Hiç kokar mokar demeyin, bugün Pazar; sucuk yemek adettendir hem! Şahane bir sucuklu hellim yaptık. O hellim bir de erimesin mi sucuğun üstünde! Ay sinirlerimiz bozuldu 🙂

sucuklu-hellim
5- Yumurtalı Ekmek Tarifi

Ekmeğin lezzete doyduğu an! Yumurtalı ekmek tarifi ile kahvaltıyı konuşturuyoruz. Üzerine reçel de sürebilirsiniz, hani şu ismi lazım değil kavanoz çikolata da; anladınız siz!

yumurtali-ekmek
6- Salamlı Kuplar Tarifi

Önce göze sonra damağa hitap etmek altın kural. Salamlı kuplarla da bu çok kolay!

salamli-kuplar
7- Ekmek Tarifleri

Pazar günü her şeyi ile özel olmalı diyorsanız, şu ekmek tariflerinden birini de yapabilirsiniz. Ayrıca MFırın’dan taze taze missss gibi lezzetler de alabilirsiniz.

bazlama
Pazar kahvaltılarınıza yakışacak lezzetlerden derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Şimdi sizi bol huzurlu, pek mutlu bir Pazar gününe uğurluyoruz.

Pazartesi için çok farklı planlarımız var, beklemede kalın olur mu? 😉