Patates Tabanlı Pizza Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,00/5 Toplam: 6 Oy
view 6.048
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Patates Tabanlı Pizza Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Bu pizzada hamur yok! Lezzet dolu pizzamızda bu kez hamur yerine patates var. Kısa sürede pişirdiğimiz patateslerimizi salça ile lezzetlendirdik, enfes baharatlar, kaşar peyniri, kurutulmuş domates ve jambon dilimleriyle süsledik… Tüm detayları videomuzda.

Pişirme önerisi:

Oldukça kısa bir süre haşlayıp dilimlediğiniz patateslerle de patates tabanlı pizza hazırlayabilir, sütlü ve peynirli karışıma hardal yanı sıra sarımsak tozu da katabilirsiniz.

Yumurtaların pişirme süresini damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Patates Tabanlı Pizza Yapımı:

1. Bol suda yıkayıp kabuklarını soyduğunuz patatesleri halka şeklinde, ince ince dilimleyin.
2. Elde ettiğiniz patates dilimlerini ayçiçek yağıyla hafifçe yağlanmış yanmaz-yapışmaz tabanlı bir tavaya, birbiri üzerine binecek şekilde dizin. Hafifçe tuzlayın. Kapağını kapattığınız tavada kısa bir süre pişirin.
3. Az miktarda sıcak suyla kıvamını açtığınız domates salçasını kızarmaya başlayan patatesler üzerine yayın. Rendelenmiş kaşar peyniri ekleyip karabiber, kekik ilavesiyle çeşnilendirin.
4. Kurutulmuş domates ve jambon dilimlerini patatesler üzerine dizip pişirme işlemini kapağını kapattığınız tavada sürdürün.
5. Yaklaşık 5 dakika sonra iki adet yumurta kırdığınız patates tabanlı pizzayı 2-3 dakika daha pişirdikten sonra yumurtalar hafif sarı kalacak şekilde ocaktan alın. Arzuya göre dilimler eşliğinde sevdiklerinizle paylaşın.

EN ÇOK İZLENENLER