MENUKAPAT

Giriş Yap/Üye Ol

MigrosTV video dünyasına ulaşmak, online tiyatro oyunlarını izlemek ve kadın akademisi platformuna erişmek için üye girişi yapınız

Giriş Yap/Üye Ol

MigrosTV video dünyasına ulaşmak, online tiyatro oyunlarını izlemek ve kadın akademisi platformuna erişmek için üye girişi yapınız

Giriş Yap/Üye Ol

Cep telefonu doğrulama
555 555 55 55
Cep telefonuna gelen SMS şifresini girerek doğrulama işlemini tamamlayın.
Aradığım Şey
İki Malzemeli Suffle
TARİFİ HAZIRLAYAN
MİGROSTV
FAVORİLERİME EKLE
BAŞLARKEN
 • HAZIRLIK10'DK
 • PİŞİRME15'DK
 • KİŞİ SAYISI3 Porsiyon

Sufle, adı duyulduğunda bile gülümsetebilecek güce sahip tatlılardan biri. Aşk dolu bir kalp gibi olan sıcacık ve yumuşacık keki, içinde gizlenen akışkan çikolatası ile gizli bir aşkın tutkusu kadar lezzetli. Keki aralandığında dışarı sabırsızlıkla dökülmeye çalışan çikolatası, aşkın itirafının yapıldığı kelimeler gibi heyecan dolu. Aşk sözcüklerinin havada uçuşması gibi suflenin parçaları ağzınızda dağılırken büyüler, ister istemez bu aşk itirafına kayıtsız kalamaz, iyi hissetmeye başlarsınız.

Sufle yapımı normalde zahmet gerektirir; ama sıradaki bu videomuz acilen tatlı isteyen tüm bünyelere reçete niteliğinde! Sadece iki malzeme ile kolayca hazırlayabilecek, çikolataya doyabileceksiniz. O halde bırakın kendinizi sufle ile aşk dolu rüyalara sürüklenmeye ve lezzet yolculuğunda süzülmeye.

Sufle nasıl yapılır, sufle tarifi, evde kolay sufle yapımı, iki malzemeli sufle nasıl yapılır, iki malzemeli suflenin hazırlanışı, iki malzemeli sufle nasıl yaparım ve daha birçok tatlı tarifi için bizden ayrılmayın.

Servis Önerisi;

Yanına bir top vanilyalı dondurma ekleyerek lezzeti tamamlayabilirsiniz.

İki Malzemeli Suffle
MALZEMELER
 • yumurta akı

  2 adet
 • kahvaltılık çikolata

  1,5 yk.
ADIM ADIM TARİF
 • 1. Adım

  Yumurta akları bir çırpma kabına alınarak mikser yardımıyla kabarıp köpürene kadar çırpılır.

 • 2. Adım

  Bu işlem yaklaşık 5 dakika sürecektir. Kabaran yumurta akına eritilmiş çikolata ilave edilip spatula yardımıyla birbirine yedirilir.

 • 3. Adım

  Ardından fırın için uygun kalıplara dökülerek bir borcam içerisine oturtulur. Borcamın içerisine 1,5 su bardağı su ilave edilip önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 15-20 dakika pişirin.

 • 4. Adım

  Fırından çıktıktan sonra üzerine pudra şekeri dökerek sıcak servis edebilirsiniz.