Hindistan Cevizi Yağının 7 Farklı Kullanımı ile Ailecek Şok Olduk!

Hindistan cevizi ile aranız nasıl? Bizim şahane! Hindistan cevizli trüfler olsun, sütlü tatlılar olsun, dondurma olsun… Hindistan cevizi ile yaptığımız lezzetler pek meşhurdur! Hatta bir keresinde bir tane de kendin yap projesi yapmış ve Hindistan cevizinden aranjman yapmıştık. Hey gidi… Bu sefer cevizin kendisiyle değil yağı ile işimiz. Hindistan cevizi yağının farklı kullanımlarını duyunca çok şaşıracaksınız.

1- Makyaj Temizleyici!

Yüz temizleyiciniz bittiyse ve hani olur ya elinizde Hindistan cevizi yağı varsa (gülmeyin, olur mu olur 🙂 ) korkmayın bu gece cildiniz nefes alacak. Hindistan cevizi yağının su geçirmez makyajı bile temizleyebildiğini biliyor muydunuz?

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari2

2- Saç Kabarmasını Önler!

Özellikle kıvırcık saçların kâbusu kabarma sorununu kökten hallediyoruz! Islak ya da kuru saçınıza bir miktar Hindistan cevizi yağı sürün ve iyice yedirin. Kabarması hafifleyecektir.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari4

3- Makyaj Fırçası Temizleyici!

Makyaj fırçasının temizliği de ekstra özen ister. Hindistan cevizi yağı ile fırçanızı temizleyebilirsiniz; tüm biriken tortular gidecektir.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari1

4- Kuru Cilt Nemlendiricisi!

Çok çok kuru bir cildiniz varsa, Hindistan cevizi yağı derdinize çare olabilir. Yağı, temiz cildinize daire şeklinde masaj yaparak yedirin; sonuç yumuşacık olacaktır.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari

5- Kapı Gıcırtısı!

Kapı gıcırtısına oynayanlardan değilseniz ve bu ses sinirinizi fena bozuyorsa çare Hindistan cevizi yağı! Yağı, kapı eşiklerine sürün; ses kesilecektir.

hindistan-cevizi-yagi

6- Kahve Kreması!

Kulağa ilginç gelse de damağa da bir o kadar leziz geliyor. Süt tozu, süt ya da şeker yerine kahvenize birkaç damla Hindistan cevizi yağı damlatmayı deneyin. Bakalım lezzetini beğenecek misiniz? Bu arada kahvenizde farklı aromaları severseniz, bu tariflerimiz de ilginizi çekebilir!

kahve-kremasi

7- Ahşap Parlatıcı!

Ahşap zeminler bir süre sonra matlaşır, eski parlaklıklarını yitirir. Geri kazandırmak için de Hindistan cevizi yağı bire bir! Mat yüzeye yağı sürün ve 1 gece dinlenmeye bırakın; sonuç pırıl pırıl olacaktır! Bu yola alternatif olarak bir de bu mucize yola da bakın isterseniz.