Dışarıda Kar Fırtına; Kâsenizde Mis Gibi 6 Çorba!

Alacağın Olsun Güneş!

Ne de güzel göstermiştin sıcak yüzünü, ne de güzel doldurmuştun içimizi neşeyle, ne de güzeldi sen varken içilen çaylar, yapılan gezmeler tozmalar. Kış güneşi, yine yarı yolda bıraktın bizi! Neyse ki çabuk toparladık da kendimize geldik!

Madem hava soğuktu, bir şeyler yapmamız gerekti… 

Şemsiye katili fırtınaya ve saniyede vücudumuzu dondurmayı başaran(!) soğuk havaya inat tarifler hazırladık biz de. Bir çorba silsilesi düşünün ki sizi gripten korusun, üşüyen içinizi ısıtsın, bir de üstüne yapımı kolay olsun. Aranan sıcak bulundu; mutfağa gidiyoruz!

1- Karalâhana Çorbası Tarifi
Şifası kelimelerle anlatılamayan, bir kaşığı ile gripten gelen tüm davetiyeleri geri çeviren bir çorba; adı kara kendi aydınlık karalâhana çorbası tarifimizden mutlaka bir kaşık alın!
karalahana-corbasi

2- Şiveydiz Çorbası Tarifi
Taze sarımsak ve kuzu eti ile yapılan enfes bir Antep yemeği… Sarımsağın antibiyotik etkisi yaratan eşsiz tadı ile iyi etin en güzel hali bir araya geliyor ve ortaya çıka tarif iç ısıtıyor.
siveydiz-corbasi
3- Sebzeli Tavuk Çorbası Tarifi
1001 çeşit şifalı sebze bir tencereye giriyor ve sıra dışı bir çorbaya ‘kâse sahipliği’ yapıyor. İçindeki sebzeler ile dinç, çorbanın lezzeti ile mest olmaya hazırsanız bu tarifimizi kaçırmayın.
sebzeli-tavuk
4- Pırasalı Nohutlu Çorba Tarifi
Soğuk havalar sindirim sisteminize etki ediyor ve bunu geçirecek doğal tedaviler istiyorsanız bir de pırasayı deneyin. Artan yemekleri değerlendirmenin yollarından biri olan çorba karışımları ile başlamaya ne dersiniz? Bakın tarifimiz size hangi lezzeti fısıldıyor…
pirasali-nohut-corbasi
5- Havuçlu Portakallı Çorba TarifiTuruncu bir çorbaya ne dersiniz? Tatlı çorba tariflerinin en lezzetlilerinden biri olan tarifimizi kaçırmayın deriz!
havuclu-portakalli-corba-tarifi

6- Brokoli Çorbası Tarifi
Sağlık dolu bir çorba deneyimine ne dersiniz? Brokolinin rengini alarak sofranıza farklı bir çekicilik katan çorbanın lezzetine doyamayacaksınız!
brokoli-corbasi
Soğuk kışın sert yüzünü yumuşatan, içi şifalı çorba tarifleri bizden, damak çatlatmak sizden! Üstelik bu enfes yemeklerin malzemeleri için dışarı çıkmanıza gerek yok; siz isteyin Migros Sanal Market getirsin. E daha ne olsun! 🙂

Not: Dışarıda tüm şemsiyeler sanki uçurtma olmuş, aman dikkat!