Mayıs Ayı Sebzeleri ile Neler Yaptık?

Söze nasıl başlamalı bilemedik; yaza 1 kaldığına mı sevinmeli, yepyeni tazelerin soframızı renklendirdiğine mi coşmalı, uzun yaz günlerinin gelmesine mi mutlu olmalı… Özetle bu ay mutlu olacak çok şey var elimizde.

mayıs_slider_meyvesebze-2

Özlediğimiz lezzetler birer birer soframızda yerini alırken, aşina olduğumuz tarifler de ‘geleneksel’ kokularıyla pişirilmek üzere bizi bekliyor. Bu ayın popüler meyveleri ile neler yaptık neler, bilirsiniz pek severiz elimizin hamuru ile birbirinden güzel tariflerle harmanlanmayı… Hadi gelin 😉

1- Taze Soğanlı Enginar Tarifi

Mayıs olur da enginar olmaz mı? Olur, hem de taze soğanla! Mis gibi bir lezzet sizi şu linkte bekliyor.

taze_soğanlı_enginar_tarifi

2- Kayısılı Milföy Tarifi

Oleyyy, kayısı çıktı! Enfes turuncular gün geçmiyor ki sıra dışı tariflere imza atmasın. Buyurunuz onlardan biri; kayısılı milföy.

Kayısılı Milföyler Tarifi

3- Dutlu Hoşaf Tarifi

Dut var bir de, ah nasıl unuturuz. Bu sefer dut ile ‘müstakbel yaz sıcaklarına’ serin bir önlem aldık. Nefis bir dutlu hoşaf sizi bekliyor, baldan da tatlı üstelik!

üzüm_hoşafı

4- Bezelyeli Tarifler

Bezelye ile ciddi düşünüyoruz! Hatta öyle bir ciddiyiz ki ne yapacağımıza karar veremedik. Aldık Migros’tan taze taze bezelyeleri bir değil, iki değil, tam 7 tarif hazırladık. Damak tadınıza hangisi uyarsa…

tarif

5- Peynirli Semizotu Salatası Tarifi

Semizotu, cefakar semizotu… Diyette mi niyette mi olduğumuzu bilemediğimiz şu karışık günlerde az mı kahrımızı çekiyor şuncacık kalorisi ile… Buyurun ne yaptık!

peynirli_semiotu

Sanmayın ki bu kadarla sınırlı kaldık. Koskoca yaz kapıdayken biz rahat durur muyuz hiç! Nefis tarifler, pratik fikirler ve çok daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin!

Yine görüşeceğiz! 😉