Çilekli Tart Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,27/5 Toplam: 5.576 Oy
view 50.337
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
8

Çilekli Tart Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Biri tatlı mı dedi?

Yine nefis bir tatlı önerimizle karşınızdayız; çilekli tart. Anlık tatlı krizlerinin en kolay çözümlerinden çilekli tartın yapımı da çok kolay üstelik. Sabırsızlandığınızı biliyoruz ancak öncesinde her zaman olduğu gibi size bir kaç püfümüz olacak. Konu çilekten açılmışken. Çoğumuz pudra şekerine batırıp batırıp yemeyi pek severiz değil mi? Oysa bu kırmızı rüyanın cildimize de çok faydası var. Çilek yağını belki birçoğunuz duydu, belki de öğrenmenize biz vesile olduk. Çilek, cilt üzerinde peeling (cildin ölü hücrelerden arınması) etkisi yaratıyor. İçerisine katacağınız doğal yağlar ile bir maske haline getirebilir ve yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Gerici etkisi nedeni ile 5 dakikadan fazla tutmamanızda fayda var. Tüm bu söylediklerimiz kuruyan cildinize alternatif ve doğal ürünler uygulamanız için bir öneri sadece; en doğru bilgiyi doktorunuzdan alacağınızın altını önemle çizeriz. Çilek seviyorsanız size bir önerimiz daha olacak; çilekli mereng tarifine ne dersiniz?

Çilekli Tart Yapımı:

1. Fırını 180 dereceye getirin.
2. Dinlenmiş tart hamurunuzu iki yağlı kağıt arasında 2 mm kalınlığa gelene kadar açın ve tart kalıbına yayın.
3. Çatal yardımı ile tartınızın tabanında küçük delikler açın.
4. Yağlı kağıt ile tartınızın tabanını kaplayın ve üstünü kapatacak kadar herhangi bir ağırlık yerleştirin, 180 derece fırında 45 dakika pişirip üstündeki ağırlık ve yağlı kağıdı alın ve tekrardan fırına koyun 10-15 dakika daha pişirip fırından alın ve soğumaya bırakın.
5. Vanilyalı kremadan tartınızın içine yetecek kadar alın ve içine ortalama 1 çorba kaşığı krema koyun ve iyice karıştırın.
6. Tart hamurunuz soğuduktan sonra içini vanilyalı krema ile kaplayın, tartın üstünü de istediğiniz şekilde kestiğiniz çilekleri yerleştirin.

EN ÇOK İZLENENLER