Fırında Salçalı Köfte
1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5
3,00/5Toplam: 1 Oy
view 1.239
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Özellikle çocukların bayıldığı köfte-patates ikilisini bu kez kızartmak yerine daha sağlıklı bir yöntemle pişirmeye hazır mısınız? O halde “Bu akşam yemeğine ne yapsam?” diye düşünenleri de şöyle alalım. İster misafiriniz olsun ister kendi kendinize olun, bu nefis ve yapımı kolay tarif akşamınızı güzelleştirmeye yetecektir.

Küçükten yetişkine herkesi memnun edebileceğiniz kadar lezzetli, çalışanların da öğrencilerin de zorlanmadan yapabileceği kadar pratik bu tarifte kıyma ve salçanın güzelleştirici gücü, fırının sıcaklığı ile birleşiyor.

Yapılması gereken; dilimlediğimiz patatesler ve usulca yatırdığımız köftelerin üzerine bolca salçayı ekleyip fırına doğru yollamak, işte bu kadar!Ortaya çıkan nefis sonucun yanına bir güzel ayran bir de pilav ekleyerek kusursuz bir ziyafeti kaçınılmaz kılabilir; yemeğin üzerini maydanoz yaprakları ile süsleyerek sunumu güzelleştirebilirsiniz, bizden önermesi! Geri kalan tüm detaylar videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

 

YAPILIŞI:

1. Patateslerin kabuklarını soyun ve dilimleyin.
2. Fırın kabının içini zeytinyağı ile bolca yağlayın.
3. Patatesleri Fırın kabının tabanına yayın ve tuzlayın.
4. Uzman kasap ızgara köftelerini patateslerin üzerine dizin.
5. Salçayı sıcak su ile inceltin ve köfte ile patateslerin üzerine dökün.
6. Önceden ısınmış 170 derece fırında 45 dakika kadar kontrollü pişirin.
7. Not: fırının alt rafında pişirirseniz köftelerin patatesle orantılı olarak pişmesini sağlayabilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER