Bayramda İzleyebileceğiniz Şeker Tadında 5 Film Önerisi

Aile olmayı hatırladığımız bayram günlerinde; aile olmanın güzelliğini, hayattaki zorluklarla başa çıkarken bir olmanın gücünü yer yer hüzünlü; ama daha çok keyifle anlatan, bayramı daha çok gülümseyerek geçirmeyi ve eski günleri yâd etmeyi sağlayacak birbirinden özel, klasikleşmiş filmler ile tekrar buluşmaya ne dersiniz?

sinema

1. Neşeli Günler

Uzun yıllar öncesine, 1978 yılına ışınlanıyoruz. Senaryosu Sadık Şendil’in elinden çıkmış olan film sayesinde sıcacık, gülümseten bir hikâye ile siz de biraz ekşi biraz tuzlu bir bayram havası yaşayabilirsiniz. Hem ekşi hem de tuzlu diyoruz; çünkü olaylar biraz da bir turşucu dükkânı etrafında gelişiyor. Sahi, turşu sizce nasıl olmalı? Sirkeli mi, limonlu mu?

2. Gülen Gözler

Ertem Eğilmez imzalı film; Münir Özkul, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Şener Şen, Ayşen Gruda, Müjde Ar ve Şevket Altuğ gibi isimlerin oyunculuğu ile soslanıyor ve ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Kalabalık bir aile, geçim derdi, gönül meselelerinin birleştiği hikâye ile bu bayram hem heyecana hem de mutluluğa doyabilirsiniz.

 3. Bizim Aile

En sevilen aile komedileri denince bu film listelerin her zaman en başında olmayı hak eder. Yalnız bir şekilde çocuk büyütmenin zorlukları, tekrar evlenmeli mi sorusunun cevabının aranışı derken herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği macera ve keyif dolu bu filmin içine sızarak keyifli bir bayram yaşayabilirsiniz.

4. Süt Kardeşler

Herkesin hayalini kurduğu bir konağın sahibi olan Melek Hanım, Şaban’ın arkadaşı Ramazan’ı, sütoğlu olan Şaban ile karıştırınca olaylar zinciri başlar. Küçük karmaşıklık sonrasında gelişen eğlenceli durumlar sayesinde siz de tatlı bir maceraya katılabilir, yüzünüzü güldürebilirsiniz.

5. Aile Şerefi

Emektar bir babanın kalabalık ailesini zorluklara hiç boyun eğmeden geçindirmeye çalışmasını; karısı Adile ile birlikte tüm çocuklarının iyi bir meslek edinmesi için çalışmalarını anlatan sımsıcak bir hikâye! Orhan Aksoy’un yönettiği, bu film ile evinizdeki bayram neşesini katlayabilirsiniz.