Bir Bardak Şifa? Su İçmek İçin Çok Nedenimiz Var!

Özellikle kış ayında su içme oranımız düşebiliyor ne yazık ki. Güneşin verdiği rehavetle sarıldığımız sürahiler, mevsim kışa çalınca pek revaçta olmayabiliyor. Su içmenin faydalarını sıralarsak, belki bu yazımızı okuduktan sonra bir bardak su içmenize vesile olur diye umduk ve sizin için bir araştırdık.

spordan-once

1- Baş ağrınız ile başınız dertteyse ve ilaç almak istemiyorsanız o halde hemen bir bardak su için. Su içmek, adeta ilaç gibi baş ağrınızı hafifletecektir.

baş_ağrısı

2- Susuz olmamanıza rağmen enerjinizi düşük hissediyorsanız tek yapmanız gereken 1 bardak su içmek. Su içerek, enerji seviyenizi yükseltebileceğinizi biliyor muydunuz?

su

3- Cildinizin kurumasına su içmek iyi gelir, bu yüzyıllardır bilinen bir şey. Ancak işin enteresan kısmı şu ki su içerseniz, yüzünüzün parlamasına ve aydınlanmasına neden olursunuz. Doğal aydınlatıcı diyebiliriz yani.

Cilt Sağlığı

4- Yemek aralarında ve yemekten önce bir bardak su içerseniz daha fazla yemenizi önlemiş olursunuz. Bu arada yemeklerde çok yememek için öneriler derlediğimiz yazımızı da okuyun deriz.

yemek-adabi

5- Spor sırasında su içiyor olabilirsiniz ancak bazı araştırmalara göre spor sırasında su içmek sizi ekstra yolabilir ve yavaşlatabilir. İdeal olanı, spordan 2 saat önce tüketmek olabilir.

spordan-once