Brokoli Çorbası Tarifi
1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5
3,00/5Toplam: 1 Oy
view 191B+
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
5

Brokoli Çorbası Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Mini mini ağaç görünümündeki canımız brokoliler, bu kez bize nefis bir çorba olmak için geliyor! Vitamin dolu, faydalı, hafif özelliği ile hastayı iyileştirecek, diyet yapanları pek üzmeyecek brokoli çorbasıyla sofranıza lezzet ve renk katmaya hazırlanın!

Birçok insan tarafından pek de sevilmeyen brokoli için bu tarif ile birlikte bir şans daha verin diyoruz. Çünkü sevimsiz görünen brokoli; tereyağı, un, patates gibi leziz malzemeler ile buluşup bambaşka bir lezzet olamaz mı, olabilir!

Brokoli sevmeyenlerin bile fikrini değiştirebileceği çorba için mevsimin en güzel brokolisini alıp videomuzu uygulamaya koyulun. Sevdiklerinizi davet edip, dolduracağınız kâseler ile sofranızdaki yerinizi alın. Bu kışın getireceği hastalıklara karşı iyi bir kalkan, sofranıza yeni bir lezzet olacak brokoli çorbası yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

Brokoli Çorbası Yapımı:

1. Tüm sebzeleri kaynayan suyun içerisine atıp kaynatın sebzeler yumuşayınca ocaktan alıp süzün ve sebze suyunu süzüp bir kenara ayırın.
2. Un ve tereyağını kavurun ardından sütü ve sebze suyunu ilave edin, karıştırın.
3. Sebzeleri ve baharatları da ilave edip blenderdan geçirin bir iki taşım daha kaynatıp ocaktan alıp servis edebilirsiniz
4. Servis önerisi: Çorbanızı Krema ile servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER