MigrosTV Tariflerinden Bu Hafta Neler Pişirsek?

MigrosTV’nin kısa ve kolay videoları arasından bu hafta için her güne bir tarif önerisini sizin için seçtik.

Paçanga Böreği

En taze ve en çıtırından günlük yufka, iyisinden bir kaşar, çemensizinden pastırma, kıpkırmızı ve mis kokulusundan domates, en aromatiklerinden biberlerin nefis birlikteliği ve işte paçanga böreği!
Mutfakların hangi yemeğe eklense lezzeti arşa çıkaran bu malzemeleri ile size kırıntıları dahi yedirecek buluşması için hazırsanız, tabakları uzatmaya başlayın!

pacanga_boregi_tarifi

 

Böreklerin sultanı: Paçanga böreği

Babagannuş Tarifi

Patlıcanın her yemek çeşidine yakıştığını düşünenler, ana malzemesi patlıcan olan bu yemeğe bayılacak! Bir tutam Hatay’ın derinlikleri, bir tutam da tarih öncesi bulunan babagannuş, közlenmiş sebzelerin uyumlu birlikteliğine ortak olmanın heyecanına ortak ediyor.

babaganus_tarifi

 

Yöresel lezzet: Babagannuş

Ağzı Açık Tarifi

Kıyma ve hamur ikilisinin aşkına bayılanlar, bu lezzet önce damağınızı sonra ruhunuzu ele geçirecek; açın ağızları! Kızartırken kokusuyla davet edecek, hoş görüntüsü ile sofra düzeninize güzellik katacak, misafirlerinizin ağzını açık bırakacak bu yöresel lezzet ile aynı zamanda haritada bir yolculuğa çıkmış olacaksınız.

agzi_acik_tarifi

 

Yöresel lezzet: Ağzı açık tarifi

Patates Püresi

Düşünün ki her hali ile güzel olan, sarışın bir sebze var. Evet, kesinlikle patatesten bahsediyoruz! Hem birçok yemeğin yanına yakışacak iyi bir yoldaş oluyor hem de eklenecek her baharatı büyük bir misafirperverlikle hiç geri çevirmeden kendine epeyce yakıştırarak bizi öylece hayran bırakıyor.

patates_puresi

 

Pamuk gibi: Patates püresi

Kolay Cezerye

Hepimiz tatlılara bayılıyor ve onları her halleri ile tüketmekten zevk alıyoruz; ancak ne kadar zararsız olan tatlıyı tüketirsek bizim için o kadar yararlı olacak, unutmayalım.

kolay_cezerye

 

Evde de olur: Kolay cezerye

Karnabahar Kızartması

“Ülkenin orta yerine, sağlıklı parçacıklardan oluşmuş, yaklaşık 1 kilogram ağırlığında bir gıda bulundu!” şeklinde bir başlık görseydik, buradaki özneye en uygun sebze, karnabahar olurdu bizce!

karnabahar-kizartmasi-tarifi

 

Kızarması sevdirir: Karnabahar kızartması

Fırında Biber Salatası

Biberin en lezzetli hali! Fırında biber salatası tarifi MigrosTV’de. Kolay ve sağlıklı salatalar, aperatif tarifler ve lezzetli sofralar için MigrosTV’yi takip etmeye devam edin.

biber-salatasi-tarifi