Her Güne Yeni Bir Tarif

MigrosTV’de haftalık yedi yeni tarif ile yine sizlerleyiz.

1- Fırında Uskumru 

Büyükten küçüğe herkes için önemli ve sağlıklı bir besin olan balık, haftada en az 2 kez tüketilmesi gereken seçenekler arasındadır. Bu kuralı uygulamak için de uskumru; B grubu vitaminleri, magnezyum gibi vücuda faydalı birçok içeriği ile oldukça doğru olan tercihlerde ön sırayı kapıyor.
Madem durumlar böyle, bu akşam yemeğini fırında pişmiş nefis bir uskumruya ayırmaya ne dersiniz?

En sağlıklı besinlerden biri; Fırında Uskumru 

2- Çikolatalı Fincan Kek 

Dışarıda geçirilen soğuk kış günlerinin sonunda eve döndüğünüzde sıcacık bir fincan çay ne de iyi gider. Peki, o fincanı taştan oyar mıyız bilemeyiz ama içini nefis bir kek ile doldursak nasıl olur? Dinlenmeye geçilen, sohbetlere doyulan o anlarda hem keyiften hem de lezzetten mest olursunuz öyle değil mi?

Çikolatalı nefis bir kek ; Çikolatalı Fincan Kek 

3- Pişmeyen Havuçlu Kek

Havuç seviyorsunuz, onu her şekilde yerim diyorsunuz da peki onu bu tarifimizdeki haliyle tanıyabilir misiniz? Çünkü genellikle salatalarda ya da yemeklerde yardımcı malzeme olarak kullandığımız havucu sıradaki tarifimizle kek kılığına sokuyoruz.
Sağlıklı beslenmenin öneminin giderek arttığı şu günlerde rafine şekersiz, tamamen faydalı malzemeler ile yapılan hafif ve çok leziz bir kek ile tanışın istiyoruz. Yeni tarifleri denemekten hoşlanıyor ama tanıdık lezzetlerden de uzaklaşmayayım diyorsanız bu kek tam size göre olabilir!

Havuç severlere; Pişmeyen Havuçlu Kek

4- Sarımsaklı Ekmek 

Bazı insanlar vardır, ekmek yemek onlar için âdeta rafine bir zevktir.Öyle herkes gibi beyazından bir ekmek alıp öğünümü geçiştireyim fikrine sahip olmak yerine her öğünde birbirinden farklı ekmekleri tatmayı severler.
Sıradaki tarifimizde birbirinden nefis, besleyici ve sıra dışı ekmekleri sevenleri birleştirmeyi amaçladık. Karşınızda sarımsaklı ekmek!

Sıra dışı ekmekleri sevenler için; Sarımsaklı Ekmek

5- Mozzarrella Sticks

Aperatiflerle dolu sofranın tam ortasına nefis bir atıştırmalık seçeneği arıyorsanız, bu hafta sonu kahvaltısına şöyle basit ama lezzetiyle kendine hayran edecek bir tarif uygulayalım diyorsanız yaklaşın! Sıradaki tarifimizde nefis İtalyan peyniri mozzarella’ya yepyeni bir kimlik kazandırıyor, lezzetini katlıyoruz!

Atıştırmalık seçeneklerinden biri; Mozzarrella Sticks 

6- Fırında Salçalı Köfte 

Özellikle çocukların bayıldığı köfte-patates ikilisini bu kez kızartmak yerine daha sağlıklı bir yöntemle pişirmeye hazır mısınız? O halde “Bu akşam yemeğine ne yapsam?” diye düşünenleri de şöyle alalım. İster misafiriniz olsun ister kendi kendinize olun, bu nefis ve yapımı kolay tarif akşamınızı güzelleştirmeye yetecektir.

Akşam yemeğiniz için; Fırında Salçalı Köfte

7- Pişmeyen Kurabiye 

Canınız aniden, nefis bir kurabiye çekti; ama şimdi kim onun pişmesini bekleyecek değil mi? O hâlde kimse beklemesin, pişmeyen kurabiyeler hazır edilsin ne dersiniz? Söylediklerimiz hayali bir fikir değil, hemen harekete geçerseniz nefis bir gerçek olacak!

Pratik lezzet; Pişmeyen Kurabiye